Užijte si výstup na Gerlach

Gerlachovský štít představuje nejvyšší horu Vysokých Tater a zároveň nejvyšší vrchol celého Slovenska. Svůj název nese podle Gerlachova, nad ním se majestátně vypíná. Z hlediska přírodních krás se jedná o nádhernou oblast, která je často navštěvována turisty z celého světa. Vynikající je Gerlachovský štít i díky své snadné dostupnosti. Určitě tak není od věci absolvovat výstup na jeho vrchol. Právě na tuto možnost se zaměříme mnohem podrobněji, jelikož určitě stojí za vyzkoušení.

Gerlach

Tradiční výstupy na nejvyšší horu Slovenska

Samotný výstup na Gerlach je tradiční záležitostí. Ostatně v minulosti se na jeho vrchol vydávali i lovci a botanici. Asu prvním člověkem, který je zdolal, byl s největší pravděpodobností učitel z katolické školy v Novej Lesnej Ján Still. V současné době je výstup na tuto horu povolen pouze v doprovodu horských vůdců anebo osobám, které jsou organizovány v některém z horolezeckých svazů. I vy si tak můžete užít krásného a neopakovatelného zážitku.

Turistický výstup na Gerlach

Pokud budete i vy chtít vyjít na nejvyšší horu Slovenska, máte jedinečnou šanci. Horský hotel Sliezsky Dom nabízí ryze aktivní horolezeckou dovolenou, jejímž středobodem je právě horolezecký výšlap na Gerlach. K dispozici dostanete zkušeného horského vůdce, který s vámi bude celou cestu absolvovat. I jako úplní laikové tak můžete prověřit své fyzické síly a schopnosti.

Gerlach 2

Pohodová dovolená se vším všudy

Letní pobyt v horském hotelu Sliezsky Dom si ale můžete užít i jinak. K dispozici budete mít snídaně formou bufetu a třeba trojchodové menu na večeři. Samozřejmostí může být i možnost vstupu do wellness, jehož součástí jsou suchá sauna, vířivka a oddechová místnost s kouzelným výhledem na Velické pleso. Moderní dalekohledy vám pomohou spatřit i ty nejkrásnější detaily tatranské fauny a flóry.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *