Gerlach 3

Užijte si výstup na Gerlach

Gerlachovský štít představuje nejvyšší horu Vysokých Tater a zároveň nejvyšší vrchol celého Slovenska. Svůj název nese podle Gerlachova, nad ním se majestátně vypíná. Z hlediska přírodních krás se jedná o nádhernou oblast, která je často navštěvována turisty z celého světa. Vynikající je Gerlachovský štít i díky své snadné dostupnosti. Určitě tak není od věci absolvovat výstup na jeho vrchol. Právě na tuto možnost se zaměříme mnohem podrobněji, jelikož určitě stojí za vyzkoušení.

Gerlach

Zdroj fotografie: sliezskydom.sk

Tradiční výstupy na nejvyšší horu Slovenska

Samotný výstup na Gerlach je tradiční záležitostí. Ostatně v minulosti se na jeho vrchol vydávali i lovci a botanici. Asu prvním člověkem, který je zdolal, byl s největší pravděpodobností učitel z katolické školy v Novej Lesnej Ján Still. V současné době je výstup na tuto horu povolen pouze v doprovodu horských vůdců anebo osobám, které jsou organizovány v některém z horolezeckých svazů. I vy si tak můžete užít krásného a neopakovatelného zážitku.

Turistický výstup na Gerlach

Pokud budete i vy chtít vyjít na nejvyšší horu Slovenska, máte jedinečnou šanci. Horský hotel Sliezsky Dom nabízí ryze aktivní horolezeckou dovolenou, jejímž středobodem je právě horolezecký výšlap na Gerlach. K dispozici dostanete zkušeného horského vůdce, který s vámi bude celou cestu absolvovat. I jako úplní laikové tak můžete prověřit své fyzické síly a schopnosti.

Pohodová dovolená se vším všudy

Letní pobyt v horském hotelu Sliezsky Dom si ale můžete užít i jinak. K dispozici budete mít snídaně formou bufetu a třeba trojchodové menu na večeři. Samozřejmostí může být i možnost vstupu do wellness, jehož součástí jsou suchá sauna, vířivka a oddechová místnost s kouzelným výhledem na Velické pleso. Moderní dalekohledy vám pomohou spatřit i ty nejkrásnější detaily tatranské fauny a flóry.

Zdroj náhledového obrázku: sliezskydom.sk

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *