Jak se zbavit krepatých vlasů? Poradíme!

Zdravé vlasy

Krepaté vlasy mohou být vadou na kráse. Vypadají unaveně, nejde z nich vytvořit hladký účes a vyskytují se zejména u slabých a poškozených vlasů. Existuje celá spousta přípravků na krepaté vlasy, z nichž některé stojí dokonce několik stovek korun. Ne všechny ale zaberou tak, jak mají. Pokud si koupíte speciální přípravek na takové vlasy, je velmi pravděpodobné, že v nich budou obsaženy suroviny, které vlasy vyživují a hydratují. A takové produkty můžete koupit i mnohem levněji.

Příliš velké horko

Důvodů může být hned několik. V první řadě to je nedostatečná hydratace vlasů. Suché a poškozené vlasy jsou náchylnější ke krepatění. Proto si tohoto jevu na svých vlasech všímáme zejména v horkém létě. Avšak také ženy, které své vlasy pravidelně barví nebo upravují prostřednictvím „horkých produktů“, jako je žehlička na vlasy, fén či kulma, časem mohou získat krepaté vlasy. Zde bychom se měli zaměřit zejména na používání vlasové kosmetiky, která se zaměřuje na hydrataci vlasů.

Vlhkost vzduchu

Váš účes dokáže dokonale zničit také vysoká vlhkost vzduchu. Proč se vlasy některých žen krepatí více, než jiných? Důvodem je opět to, že někdo má vlasy sušší, než jiný. Suché vlasy se natahují po nejbližším zdroji vlhkosti. Výsledkem je tak nevzhledný a objemný účes na hlavě. Zase je třeba zaměřit se na produkty, které vlasy hydratují. Pokud budou mít vlasy dostatečné množství vody uvnitř, nebudou ji hledat venku.

Zuby a dásně

Foto: Pixabay

Pravidelná návštěva kadeřníka

Krepaté vlasy mají především lidé, kteří mají vlasy vlnité až kudrnaté. Účinným pomocníkem může být vhodný účes. Zbavujte se pravidelně roztřepených konečků, protože ty ještě více způsobují krepatění a nepěkný vzhled vlasů. To, jak často budete muset svého kadeřníka navštěvovat, závisí na tom, jak moc se vaše vlasy třepí. Vyhněte se produktům, které obsahují velké množství alkoholu. Ty totiž vlasy ještě více vysušují.

Úprava vlasů při nižší teplotě

I když je pravdou, že precizního účesu a rychlejší úpravy vlasů dosáhnete pomocí vyšších teplot žehliček, kulem či fénů na vlasy, není to úplně nutné. Čím vyšší teploty těchto přístrojů používáme, tím více vlasy vysušujeme – a to vede k jejich krepatění. Také příliš horká sprcha může způsobit nadměrnou ztrátu vlhkosti vašich vlasů. Vlasy nemyjte každý den, protože tím je připravujete o jejich přirozený maz, který je vyživuje a hydratuje.

Hydratační maska na vlasy

Pokud se vám nepodařilo zkrotit své krepaté vlasy prostřednictvím předchozích rad, zaměřte se na hydratační masky na vlasy. Spoustu z nich si můžete připravit z pohodlí domova. Ti línější ale mohou sáhnout po komerčních produktech, které jsou neméně účinné. Ingredience jako kokosový olej, arganový olej a téměř jakýkoli jiný olej jsou pro hydratace velmi užitečné.

Zdroj:

https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/a28186415/frizzy-hair-tips/

https://www.notino.cz/beautyblog/tipy-a-rady/zbavte-se-krepatych-vlasu-uz-naporad/

Foto: Pixabay