Jak se zbavit břišního tuku? Máme několik zajímavých způsobů

Cvičení

Jen velmi složitě bychom hledali někoho, kdo by se nechtěl zbavit břišního tuku. Mnozí z nás mají, jež bychom pochopitelně rádi regulovali. Jak podkožní tuk, tak především ten viscerální, mohou představovat značné zdravotní riziko. Právě z toho důvodu se vyplatí najít ideální způsob, jak se tuku na břiše efektivně zbavit. Alternativ je hned několik. Podívejme se na ně tedy mnohem podrobněji.

Pohyb se vyplatí

Jakékoli zapojení svalů zvýší spalování kalorií v klidu, ačkoli kardiovaskulární cvičení umožní našemu trávicímu systému lépe pracovat při cvičení a krátce po něm. Cvičení může mít také pozitivní vliv na váhu, protože nám umožní lépe odpočívat a dohlížet na střídmé stravování. Výborné jsou i kolektivní sporty. Můžete si klidně dopřát i cyklistiky. U té samozřejmě nezapomínejte na bezpečnost a nevyjíždějte bez helmy na kolo.

Cvičení

Foto: Pixabay

Cvičení a posilovací trénink

Cvičení, která zvyšují tepovou frekvenci a nutí vás potit se, vám pomohou zhubnout – jak viscerální tuk, tak tuk pod kůží. Aerobní cvičení obecně spaluje kalorie a může nám efektivně pomoci ke snížení tělesného tuku, zejména pokud uděláte změny ve vašem stravovacím jídelníčku. Klíčem ke ztrátě viscerálního tuku se zdá být kombinovaný přístup. Ideální je sestavit si kardio plán v délce nejméně 150 minut týdně, zatímco dva až tři dny v týdnu zahrnuje kvalitní trénink celého těla.

Jezte bílkoviny i v průběhu dne, vyplatí se to!

Ujistěte se, že do svých pokrmů bezpochyby zahrnete bílkoviny. Mezi alternativy patří maso, ryby, vejce, mléčné výrobky a fazole. Bílkoviny mají vliv na to, abyste se cítili spokojení, snižují hladinu hladu a mohou vám pomoci sníst méně jídla při dalším jídle. Nemusíme být na vysokých bílkovinných dietách, ale měli bychom zařazovat uspokojivé bílkoviny, které jsou rozloženy po celý den. K tomu byste měli bílkoviny přidávat i ke svačinám. Tehdy máme tendenci se přejídat. Zkuste si dát řecký jogurt nebo vláknitý sýr, díky nimž se můžete cítit spokojenější.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.