Předčasná ejakulace: Tipy, jak prodloužit sexuální styk

Postel

Předčasná ejakulace je problém, který zažilo asi 30 % všech mužů. Ve skutečnosti nemusí být situace příliš vážná. Bohužel se spousta mužů bojí o těchto problémech hovořit s odborníky, kteří by jim dokázali snadno pomoci. Pouští se tak do samoléčby nákupem drahých prostředků. Příčin předčasné ejakulace může být spousta, a tak také způsoby řešení nemusí být účinné pro každého. Přinášíme tipy, které mohou pomoci proti tomuto problému.

Předčasná ejakulace – běžný problém

Předčasná ejakulace je nejčastější sexuální dysfunkcí u mužů. Ve skutečnosti ale existuje více definic této poruchy. WHO za předčasnou ejakulaci považuje neschopnost kontrolovat ejakulaci do té míry, že oba partneři nemají uspokojivý pohlavní styk. Další asociace jsou konkrétnější a definují předčasnou ejakulaci jako stav, kdy dochází k ejakulaci do jedné minuty po začátku vaginální penetrace. Příznaky přitom trvají déle než 6 měsíců (jednorázové selhání je naprosto v pořádku).

Nohy

Foto: Pixabay

Anestetika jako lék předčasné ejakulace

Pokud je příčinou předčasné ejakulace nadměrná citlivost penisu, tak se vyplatí využít speciální krémy, gely nebo spreje, které se aplikují na povrch penisu. Mají za účinek snížení citlivost penisu, což může zpozdit ejakulaci. Je třeba aplikovat je asi 30 minut před stykem. Účinek je možné ještě navýšit použitím prezervativu, který ještě více znecitlivuje.

Technika „stop-start“

Jedná se o speciální cvičení, které může pomoci. Provádět jej může muž sám nebo jeho partnerka. Dochází při ní ke stimulaci penisu až do okamžiku těsně před ejakulací. V tomto okamžiku se stimulace přeruší („stop“). Čeká se na snížení vjemu. Pak je stimulace obnovena („start“).

Masters-Johnsonova kompresní technika 

I v tomto případě se jedná o cvičení. Je podobné technice „stop-start“. V tomto případě dochází ke stlačení žaludu penisu na dobu několika sekund. To má za následek kontrakci, která snižuje nutkání k ejakulaci. Tímto způsobem je možné prodloužit sexuální aktivitu.

Cvičení pánevního dna

Kegelovy cviky znají především ženy, které díky nim posilují svaly pánevního dna. Jedná se o zatnutí těch svalů, které potřebujete, když chcete zastavit močení. Díky tomuto můžete předejít vzniku inkontinence, ale také předčasné ejakulaci.

Masturbace před sexem

Tato metoda je velice úspěšná. Je ale zapotřebí vědět, že se blíží sex. Ideální je provést masturbaci asi hodinu až dvě před partnerským sexem.

Vhodná volba sexuální polohy

Zkuste zvolit takovou polohu, kdy nedochází k silnému dráždění penisu či takovým polohám, které způsobují nadměrné vzrušení. Zapomeňte tedy na polohu zezadu nebo klasickou misionářskou polohu. Zkuste polohu dvou lžiček (zezadu z boku).

Zdroje info:

https://gemini.pl/poradnik/artykul/przedwczesny-wytrysk-leczenie-jak-wydluzyc-stosunek/

stoporex.cz/vse-o-predcasne-ejakulaci-jak-ji-oddalit/?gad=1&gclid=Cj0KCQjw4NujBhC5ARIsAF4Iv6f45O3E67kmwwfV74Orvf55BuTtkCYZJuvlj8wnLd_wUE4w8ByuPLwaAgd9EALw_wcB

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7851481/

Foto: Pixabay