Jak se vyznat v řeči těla svého protějšku?

Láska

Potkali jste slušného člověka, dostal se vám pod kůži, ale nejste si vůbec jisté, že je to oboustranné? Pokuste se sledovat jeho řeč těla, která vám o něm řekne téměř vše. Dokonce i právě to, že se mu velmi líbíte.

Narazili jste na večírku na slušného chlapíka, řekli jste mu něco chytrého a on se ušklíbl. Pravdivě a naprosto neodolatelně. Ale vy jste stále na vážkách: „Líbím se mu, nebo se jen usmál v rámci vtipu?“ I to se dá jednoduše zjistit. Někdy se stačí jen dívat. Zde je několik rad, na co se zaměřit…

Snaží se vyplnit mezeru

Udržet si odstup od ostatních jedinců je klasický postoj. Říká se tomu osobní zóna (její velikost odpovídá zhruba délce natažených paží). Pokud do ní vpadne úplně cizí člověk, je to obvykle nepříjemné – vzpomeňte si na přeplněný výtah nebo tramvaj. Existuje také intimní zóna, kam si pustíte pouze osoby, které jsou vám velmi blízké.

Pokud je na vás někdo zvědavý, pokusí se k vám více přiblížit, aby vnikl za vaši osobní zónu. Může to udělat různými způsoby, například položením ruky na vaše rameno nebo přitažením židle blíže k vám. V případě, že se vyrušování nebudete bránit, může se to rychle zvrtnout. Nejdůležitější je, že je jasné, že se mu líbíte.

Dívejte se na pohyby očí a řeč těla

Běžně mhouříme oči zhruba dvacetkrát za minutu. Pokud muž mžourá častěji, než je běžné, je to velký signál. Znamená to, že se mu líbíte. Protahovaný oční kontakt a horlivost více vysušují oko, které má za podnět k většímu mžourání. Oko je skutečně oknem do duše, jak praví staré přísloví. Jediné, co musíte udělat, je dobře si ho prostudovat. Rozšířené zorničky nám také říkají, že se nám někdo líbí. V případě, že se na vás dívá déle než obvykle a poté se na vás podívá ještě jednou, znamená to, že je na vás zvědavý. Kromě toho si všímejte jeho těla, mělo by být otočené směrem k vám. Je poněkud zarudlý? To je také vodítko.

Vtipkuje a dobírá si vás, ale s mírou

Dokonce ani tady typické rčení nelže, když říká: „Co se škádlívá, rádo se mívá.“ Vždyť i tady je to tak. To vám možná říkala vaše matka, když jste si jako dítě stěžovali na popichování, které využívali vaši spolužáci, aby vám zpestřili den. V dospělosti však využíváme srovnávací praktiky také. V případě, že mluví rychle, je to znamení, že se vás snaží složitě přimět, abyste si ho všimli.

Smile
Foto: Pixabay

Všímá si vašich změn

Máte nový účes? Nové brýle? Muži si takových „maličkostí“ obvykle nevšímají, nebo snad ano? V případě, že je vámi fascinován, pravděpodobně vám věnuje více pozornosti, a tak je schopen vzít na vědomí skutečně tyto pro muže velmi bezvýznamné jemné prvky. Obvykle si své objevy nenechává, a tak vám to řekne hned na místě.

Hra na opak

Má vás rád, ale předstírá opak. Ano, aby to nebylo tak zřejmé a jednoduché – je tu ještě typ člověka, který se snaží neprojevovat svou vřelost. Takže se vám neozve ani v případě, že ho natáhnete na skřipec, a pokusí se za každou cenu nedat vám najevo, jak moc vás má rád. A vy budete potřebovat trochu více času, abyste zjistili, zda se mu líbíte, nebo ne. V každém případě nemá cenu tlačit na pilu, na druhou stranu by vám jednou začas měl přinejmenším umožnit nějaký impuls, pokud ne, nemá smysl nečinně sedět.

Zdroje info: prozeny.cz, styl.instory.cz

Náhledové foto: Pixabay