Jak se správně zvážit? Získejte výsledek, kterému budete moci věřit

Váha

Máte pocit, že pokaždé, když si stoupnete na váhu, dosahujete jiné hmotnosti? Je přirozené, že vaše váha se může lišit v závislosti na tom, zda se vážíte ráno nebo večer, určité odchylky jsou v normě. Někdy ale mohou tyto rozdíly vznikat v závislosti na tom, jak si zrovna na váhu stoupnete. A v některých případech, kdy se nevážíte pouze orientačně, může být váha velmi důležitá. Například z důvodu příjmu určitého léku.

Postavit se na váhu

Vážení se nemusí znamenat pouze zjišťování hmotnosti. Váhy, které jsou vybaveny dalšími funkcemi totiž mohou usnadnit vaše hubnutí. Ne vždy je totiž přírůstek na váze špatný. Například pokud hubnete a začali jste cvičit, může vám být divné, že se vaše hmotnost nesnižuje. Důvodem je to, že svaly váží více, než tuk. A tak hmotnost tuku, který jste spálili, je nahrazena hmotností svalstva, které jste cvičením získali. Je proto dobré vědět, k jakým změnám došlo nejen na váze, ale také uvnitř vašeho těla. Svaly totiž spalují mnohem více energie, než tuková hmota.

Váha

Foto: Pixabay

Jaké funkce může mít váha?

Váhu se speciálními funkcemi obvykle poznáte podle toho, že má po stranách diody, nebo má k dispozici diody, které musíte držet v rukou. Na takové váze je nutné vážit se naboso. Prostřednictvím našeho těla bude zařízení vysílat elektrické impulsy, které se v přítomnosti tukové tkáně setkávají s odporem. Tak váha zjišťuje nejen vaši celkovou tělesnou hmotnost, ale měří také množství tuku, hmotnost svalů, obsah kostí a vody v organismu. Jednotlivá zařízení se mohou lišit funkcemi. A čím je váha přesnější a čím více má funkcí, tím je samozřejmě také dražší. V současné době už je ale možné získat poměrně kvalitní váhy s mnoha funkcemi do 1 000 Kč.

Proč měříme tuk v těle?

Je dobré poznačit si výchozí hodnoty do deníčku. Pokud se budete vážit každý týden, můžete zjistit, jak se rozložení jednotlivých veličin ve vašem těle mění. Zda mizí tuková tkáň a nahrazuje ji svalová. Pokud budete vědět, jaká je úroveň tuku ve vašem těle, můžete její regulací předcházet tak závažným onemocněním, jako je cukrovka nebo kardiovaskulární choroby.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/jak-wazyc-sie-poprawnie

Foto: Pixabay