Panická ataka
20/07/2016
Kategorie: Nemoci, Novinky

Jak se projevuje panická ataka

Pojem panická ataka není nic nového, co by neexistovalo v dobách minulých. Pouze se o toto tísnivém psychickém stavu psalo minimálně a veřejnost prostě a jednoduše neměla dostatek potřebných informací. Pokud i vy nevíte, v čem vlastně panická ataka spočívá a především jaké jsou její projevy, jste na správném místě. Pokusíme se vám totiž tento nepříjemný stav poněkud více přiblížit a hlavně upozorníme na jeho projevy, kterých může být opravdu hodně. Společně se o tom samozřejmě přesvědčíme.

Úzkost a strach

 Panická ataka pochopitelně souvisí především s úzkostí a strachem. Samotná úzkost je pro každého z nás zcela přirozenou záležitostí, jež je žádoucí. Dokáže zostřit smysly a pomoct člověku v situacích, kdy je třeba utéct, anebo se něčemu efektivně vyhnout. Mírnou úzkost by měl tedy pravidelně pociťovat každý člověk. Vše má ale svou míru, a když je úzkosti mnoho, může rychle přerůst v paniku. Strach pociťujeme také, nicméně jedná se o stav, který je vyvolán konkrétním faktorem. U úzkosti podnět neznáme.

Panika a pár slovo o ní

Slovo panika pochází z řečtiny, a to konkrétně od jednoho z řeckých bohů, kterým byl Pan. Jeho úkolem bylo v minulosti čekat na poutníky v hlubokém lese a dokonale je vyděsit. Panická ataka je tedy stav, který vzniká náhle a projevuje se extrémní úzkostí přecházející až v hrůzu z toho, co by se mohlo stát. Celý stav je provázen spoustou zjevných tělesných příznaků, jež si uvedeme.

Hlavní příznaky panické ataky

Mnohdy existuje i spojitost panická ataka a alkohol, nicméně často lidé trpí tímto stavem i bez něj. Jaké projevy panická ataka má?

-          pocity ohrožení a napětí

-          maximální strach

-          nedostatečné množství dechu

-          myšlenky na katastrofu

-          minimální koncentrace

-          svalové bolesti

-          třes a cukání

-          neschopnost usnout a souvisle spát

-          závratě, bušení srdce a zrychlený tep

-          podrážděnost organismu spojená s nadměrným pocením

-          mravenčení končetin, častější močení

1 komentář
  1. zirafa@mujbox.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *