Rozchod

Několik rad jak se vyrovnat s rozchodem

Rozchod s milovanou osobou patří mezi velmi nepříjemné životní situace, kterým se ale člověk často bohužel nedokáže vyhnout. I proto se vyplatí vědět, jak zvládnout rozchod, a jakým způsobem žít dál bez partnera či partnerky. Teoreticky se radí velmi jednoduše, v praktickém slova smyslu se ale jedná o celkem složitou záležitost, která si vyžaduje maximální psychickou i fyzickou odolnost. Jak se tedy při rozchodu chovat, abyste se dokázali s celou situací co možná nejlépe vyrovnat?

Nedoprošujte se!

Absolutně nejhorší věci je při rozchodu jakýkoli typ doprošování se, aby vás daná osoba vzala na milost. Tomu se určitě vyhněte, jelikož se pouze ztrapníte. Lidé mnohdy řeší vše tak, že svému protějškovi, se kterým se rozešli, nakupují dárky a nejrůznější cennosti, jež by v minulosti nekoupili. Stoprocentně těmito kroky ničeho nedosáhnou, maximálně v sobě prohloubí splín. Ideální je úplně se od bývalého partnera odstřihnout.

Zábava musí být

Velmi důležitou roli hraje bezesporu zábava. Každý člověk si musí najít něco, z čeho bude mít velkou radost. Po rozchodu to platí několikanásobně. Mnohým lidem dokáže pomoct větší pracovní vytížení. Tráví zkrátka v zaměstnání větší porci času a zapomenou na problémy, které je čekají doma. Jsou ale lidé, kteří potřebují spíše zábavu v podobě sportovních aktivit. Fyzická námaha pomáhá v mnoha stresových a nepříjemných životních situacích. Dobré je mít stanovený i přesný program a harmonogram činností, jež máte dělat.

Nezačínejte ihned nový vztah

Nehrňte se po hlavě do nového vztahu! Mnozí z nás se snaží najít útěchu u jiného partnera. K tomu ale většinou vůbec nic necítí a pouze jej využijí jako jakýsi přechod v období, kdy prostě potřebují mít někoho blízkého. Vám takovéto dobrodružství nepomůže a ublížíte ještě nějaké další osobě, kterou si takto rychle najdete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *