Příznaky infarktu

Jak rozpoznat příznaky infarktu

Onemocnění kardiovaskulárního systému jsou v současné době jedním z největších strašáků. Poměrně často si lidé ale mylně vysvětlují některé příznaky určitých chorob. Typický je zejména infarkt myokardu. Spousta z nás si bohužel myslí, že pouhá bolest na prsou je známkou tohoto často smrtelného stavu. Ano, patří mezi příznaky infarktu, nicméně je doprovázena i dalšími záležitostmi. I proto se vyplatí přečíst si následující řádky, v nichž se příznaky infarktu u mužů a žen budeme zabývat podrobněji. Existuje třeba i tichý infarkt, který je ryze bezbolestný.

Velká únava a zadýchávání se

Vaše tělo vás bude doslova a do písmene prosit o odpočinek, jelikož při infarktu bude patrná maximální únava. Vyčerpání a také zadýchávání se by měly být příznaky, které vás budou motivovat k návštěvě kardiologa.

Dlouhotrvající kašel

Kašel je samozřejmě jakousi klasikou, která provází lidi hlavně při onemocnění dýchacích cest. Může to být ale i jeden ze symptomů infarktu myokardu. Někdy může dojít i k vykašlávání krvavého hlenu, což je také moment, kdy byste měli vyhledat pomoc odborníka.

Nadměrné pocení

Při spoustě obtíží se lidé nadměrně potí. Infarkt není výjimkou! Při infarktu je pumpování srdce mnohem složitější, jelikož krvi v jejím putování brání zúžení cévy. Studený pot je důsledkem této abnormální námahy stejně jako bledost a celková tělesná malátnost. Člověk by měl okamžitě na EKG.

Oteklost nohou

Infarkt myokardu může souviset také s nadměrným otékáním nohou. Není se čemu divit, jelikož zadržování vody v těle se projevuje především v této oblasti. Otoky se nejčastěji objevují okolo kotníků a také na břiše či na lýtkách. Zapomenout nelze ani na tloustnutí, jehož příčiny je složité odhalit.

Nevolnost a zvracení spojené s úzkostí

Klasikou je i nevolnost, a to v celkem 80 % všech případů. Zvracení a pálení žáhy jsou důsledky tohoto stavu, Zapomenout nelze ani na pocit svíravosti a úzkosti.

Jak řešit tlak na prsou

Tlak na prsou je příznakem číslo jedna a je nezbytné nechat se zavézt ošetřit. Sami byste nemuseli dorazit. Pomoct může i aspirin, který ředí krev. Ale jen krátkodobě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *