Jak poznáte, že žijete v toxickém vztahu? Podle večerů

Toxický vztah

Minuty, kdy se snažíte usnout jsou také obdobím stresu. Čištění zubů a ležení ve tmě vám dává čas přemýšlet o tom, co vás trápí. Váš mozek vám každou vteřinu ukazuje, co byste ještě měli udělat nebo s čím bojujete. V případě, že jste v toxickém, neprosperujícím vztahu, může být vaše hlava zamotaná více než obvykle. Skutečně se z vašeho vztahu vytratila láska, soudržnost a úcta? Zrekapitulujte si, jak vypadá váš noční život…

Věčné sjíždění obrazovky telefonu

Večer, co večer zvedne váš partner telefon a prochází, co je nového na Facebooku, než usnul? Tím že se nevzdává své kratochvíle, ani potom, co jste se celé dny neviděli, je něco špatně. Nepochybně po vás netouží a možná ani fyzicky, tak jako dříve. Něco ve vztahu schází. Ale to se samozřejmě dá říct i o vás v případě, že jste na telefonu nebo tabletu. Kam se poděla vášeň nebo jen bezpečná, otevřená náruč? Díky moderním inovacím se vám stále více odcizuje, a co víc, sociální sítě vedou k pochybnostem a závisti, a nakonec k vášnivé nevěře. Přesně s tím se oba v současnosti potýkáte.

Časté hádky před spaním

Jedním z nejčastějších příznaků upadajícího a vyčerpaného vztahu jsou soustavné hádky o ničem. Nezapomněli jste zhasnout světlo na toaletě, což vašeho partnera rozčílilo natolik, že o tom mluvíte už půl hodiny? V případě, že ani jeden z vás nejde spát, aniž by tomu druhému dělal potíže, přehodnoťte, zda takový vztah stojí za to.

Hádka v posteli
Foto: Pixabay

Není ani v nejmenším zvědavý na váš den

Vztahy jsou o přijímání a dávání. Ale nepochybně se nebavíme o látkových věcech! Je jasné, že v některých případech vy nebo on nemáte náladu na konverzaci a výměnu zážitků. Ať tak či onak, měli byste brát ohled na to, že váš partner nebere ohled na váš život a není zvědavý na to, aby se dozvěděl, co jste celý den dělali a s čím jste se setkali. I to může být známkou toho, že něco není v pořádku.

Není zvědavý na intimitu

Jednou jsi dole, pak nahoře. Sex možná není tím zásadním projevem a zájmem, který drží vztah nad vodou, ale je jeho součástí. To znamená, že v případě, že se navzájem nemilujete a on si udržuje strategický odstup od doteků a kontaktu už velmi dlouho, aniž byste vzala na vědomí, že má nějaké problémy se zdravím nebo problémy v práci, je to rudá kontrolka, která jasné křičí! Zamyslete se, proč obvykle tomu tak je, a promluvte si o tom.

Spíte daleko od sebe

V případě, že se vy a váš partner vyhýbáte dotyku, byť krátkodobému (pohlazení nebo polibek), ukazuje na to, že láska se vytratila. Funguje to v podstatě v případě, že mezi vámi postavíte přepážku z podložek, nebo v případě, že jeden z vás jde odpočívat na druhém konci bytu. Začátek konce je signalizován v případě, že nemůžete usnout vedle svého partnera, budíte se co nejčastěji a je vám zkrátka a dobře vedle něj zle.

Vaše intuice vám našeptává, že něco není v pořádku. Měla byste to řešit? Neexistuje žádný zaručený způsob, jak nade vší pochybnost zjistit, zda je váš denní rozvrh typický nebo zhoubný, ale věřte svému úsudku. Koneckonců jste to vy, kdo ví, co je pro vztah mezi vámi správné.

Zdroje info: neusar.cz, marekvegricht.cz

Náhledové foto: Pixabay