Hormonální jóga

Jak pomáhá hormonální jóga

Hormonální jóga pro ženy dle Dinah Rodriguez se řadí mezi velmi oblíbené cvičební techniky a i vy máte jedinečnou šanci si toto cvičení dokonale užívat. Řadí se do oblasti energetické jógy, která je poměrně cílená a měla by efektivně podporovat hormonální systém žen. Obsahuje spousty kvalitních cviků, které se podílejí na zlepšení funkce jednotlivých žláz a orgánů jako štítné žlázy, nadledvinek či vaječníků. Hlavním cílem celého cvičení je logicky nalezení rovnováhy a harmonie celého systému. Mělo by dojít i ke zvýšení produkce estrogenu v ženském těle. Právě on je totiž hlavní příčinou potíží v období menopauzy.

Estrogen a progesteron v hlavních rolích

Zhruba od 35. roku věku ženy dochází k postupnému poklesu ovariální aktivity. Hladina dvou hormonů, kterými jsou estrogen a progesteron, klesá. Díky tomu se celý menstruační cyklus začíná obcházet bez tolik důležité ovulace. Jak známo, pokud žena neovuluje, nemůže mít následně potomky. Neplodnost je velkým strašákem pro každou ženu. Právě hormonální jógy může v tomto ohledu dokonale pomoct.

Menopauza je zcela specifická

Důležitá je v tomto ohledu také definice menopauzy. Jedná se o finální část ženského reprodukčního systému. Definice obecně uvádí, že jde o ukončení menstruačního cyklu. Ten sám o sobě přináší snížení produkování ženského pohlavního hormonu. Již mnohem dříve v důsledku jeho postupného úbytku může být celý menstruační cyklus značně rozhozený. Menopauza zasahuje ženy ve věku od 45 let výše. Nedostatek estrogenu může vést k osteoporóze anebo ateroskleróze.

Jak pomáhá hormonální jóga

Přehledně si uvedeme, jakým způsobem je schopna hormonální jóga člověku pomoct. V bodech tak přesně uvidíte, v čem je vlastně užitečná.

–          pomáhá při symptomech přechodu

–          řeší premenstruační syndrom

–          potlačuje značně bolestivou menstruaci

–          eliminuje riziko cyst na vaječnících

–          eliminuje depresivní stavy

–          pomáhá před neplodností

–          drží emocionální stabilitu

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *