Nočník

Jak naučit dítě na nočník

Když se naučí dítě chodit na nočník, je to pro rodiče jedna velká výhra. Pro ně samotné se také jedná o optimální situaci. Pro mnohé děti je ale dětský nočník doslova noční můrou nechtějí na něj chodit. Pokud si i vy nevíte radu s tím jak naučit dítě na nočník, vyplatí se přečíst si následující článek, v němž vám v mnoha ohledech poradíme, jakým způsobem byste měli postupovat.

Vše načasujte a nespěchejte

Velmi důležité je správné načasování. Pokud začnete s navykáním na nočník příliš brzy, pravděpodobně se setkáte s tím, že malé batole nebude schopno ovládat řadu svých tělesných funkcí, které bude potřebovat. Vhodný čas pro začátek trénování nastane až tehdy, kdy si bude dítě jisto tím, co činí. Ideální je tedy doba, kdy dítěti vydrží jedna plína delší dobu suchá. Výborné je i občasné vynechání plíny. Mokro v kalhotách a botách bude dítěti vadit. Pokud začnete již v 1 roce dítěte, někdy se setkáte s tím, že skutečně vykoná potřebu do nočníku. Bude se ale jednat o náhodu.

Maximálně pohodlné nočníky

Pokud má dítě na svém trůnu dokonalé pohodlí, bude mu příjemně a na nočník se bude velmi rádo vracet. Mnohdy se vyplatí mít nočníků i více pro případ, že budete potřebovat zasáhnout co nejrychleji. Děti to mají často na krajíčku a cesta do dalšího pokoje by se mohl stát osudnou. U některých dětí se může stát i to, že nočník prostě a jednoduše odmítnou a budou spíše chtít chodit až na dospělácké wc. Stačí jen dětské sedátko a vše může být vyřešeno.

Sledujte situaci

Vy sami byste měli mít v sobě jakýsi budík, který vám vždy zavelí k tomu, abyste zkusili jít s vaší ratolestí na nočník. Vyvarujte se toho, aby si dítě na nočníku hrálo. Pak samozřejmě nebude na vykonání potřeby myslet a spíše bude přemýšlet o jednotlivých hračkách. Vhodné je ukázat dítěti i to, jakým způsobem se chovat na toaletě.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *