Vypadávání vlasů

Jak na vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je přirozený jev. Setkat se s ním můžeme v období puberty a ve větší míře ve stáří. Někdy však vypadávání vlasů přirozené být nemusí. Příčin může být mnoho a většinou poukazují na nějaký problém, s kterým se naše tělo potýká.

Příčin může být mnoho

Důvody mohou být různé. Od hormonálních změn v období těhotenství či menopauzy, přes problémy se štítnou žlázou, stres, infekce v těle až po důsledek dlouhodobého nošení klobouků a čepic. Všechny tyto věci mohou způsobit vypadávání vlasů. Pokud však problémy eliminujeme, lze se nezdravého vypadávání zbavit. Dalšími příčinami jsou časté splétání vlasů do copů, nešetrné barvení, špatná strava, kouření, či nadměrné UV záření.

Přírodní léčba vypadávání vlasů

Zejména vypadávání vlasů u žen, je tedy probléme, který je dobré řešit. Pokud dáváte přednost přírodě než syntetickým lékům, doporučujeme tyto tipy. Blahodárně léčebné účinky má rostlina aloe vera. Dá se říci, že jde o přírodní kondicionér. Smíchejte dvě lžíce gelu z aloe a šťávu z půlky citronu. Naneste na vlasy a 5 minut nechejte působit. Po opláchnutí vodou je procedura u konce. Aloe podporuje růst vlasů a výsledek poznáte již po několikátém nanesení. Druhou možností přírodní léčby vypadávání vlasů je rybí olej. Jeho nanášení na pokožku hlavy napomáhá k růstu vlasů a zabraňuje jeho vypadávání. Nanášejte ho smíchaný s normálním olejem (1:2).

Přípravky na tento problém

V lékárnách se setkáte s mnoha přípravky na tento neduh. Můžete narazit na šampóny proti vypadávání vlasů, tablety nebo kondicionéry. Pokud objevíte tablety, nejspíš půjde o doplňky stravy. Většinou obsahují vitamíny B, různé aminokyseliny či jiné příznivé látky. U šamponů se můžete setkat s obsahem kofeinu. Dále obsahují proteiny, minerály a různé výtažky z bylin. Důležité je poradit se se svým lékárníkem či navštívit dermatologa.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *