Oko

Jak na ostrý zrak? Třeba oční gymnastikou!

Zní to zvláštně. Oční gymnastika. Jde však o možnost, jak zlepšovat svůj zrak. Není však jediná. Dnes se na některé takové techniky a triky podíváme. Pokud tedy máte problémy s očima nebo vás jen zajímá, jak se o své oči dobře starat, neváhejte a čtěte!

Oční gymnastika

První se podíváme právě na tuto metodu. Cviky s očima můžete dělat 3x denně. Nejlépe uděláte, když budete cvičit během dne a pak těsně před spaním. Jde o přirozenou masáž očí a může vám s lecčím pomoci. Nejen s lepším a ostřejším zrakem, ale například i se zrychlením metabolismu nebo s látkovou výměnou v oku, což též ovlivňuje vlastnosti a kondici tohoto orgánu. Přinášíme vám tedy jednoduchou sestavu:

1)      desetkrát zamrkejte,

2)      desetkrát se podívejte nahoru a dolu,

3)      desetkrát doleva a doprava,

4)      desetkrát sledujte uhlopříčku zprava nahoře vlevo dolů,

5)      desetkrát sledujte opačnou uhlopříčku,

6)      desetkrát zakružte očima ve směru pohybu hodinových ručiček,

7)      desetkrát proti směru,

8)      sestavu ukončete opět zamrkáním (desetkrát).

Co dále pomáhá?

Oku však nemusí pomáhat jen cviky. Prospívat mu mohou i věci z vašeho jídelníčku. Obecně se to ví například o borůvkách. Látky v nich obsažené pomáhají s únavou očí a udržitelností dobrého zraku. Například mnohé oční kapky obsahují borůvkový extrakt. Známá je i mrkev. Málokdo však tuší, že s očima může pomoci i kurkuma. V Indii, kde je běžná, mají lidé prokazatelně lepší zrak. Naopak zraku může škodit tučné jídlo.

K očnímu i bez problémů

Nakonec je dobré zdůraznit, že návštěvy u očního lékaře jsou důležité. Nechoďte do ordinace však jen v případech, kdy vám něco je. Důležité jsou i preventivní návštěvy. A pokud cítíte potřebu nosit brýle, zajděte sem automaticky. Nejhorší, co můžete pro oči udělat, je koupit levné brýle v supermarketu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *