Jarní únava

Jak bojovat s jarní únavou

Přestože je volný pohyb osob aktuálně omezený, jistě se najde spousta čtenářů, kteří zaznamenali nebo zaznamenají pokles energie a výkonnosti. Nejde o nic neobvyklého jarní únavy sem tam trápí spoustu z nás. Poradíme vám jak na ně vyzrát a jak se cítit více fit i při prudké změně teplot a počasí.

Dostatek vitamínů a minerálů

Dostatek vitamínů a minerálů je pro správnou funkci organismu a imunitního systému nezbytný. Jenže jak poznat, kterého vitamínu máte nedostatek? To není tak jednoduché, ale pokud zvýšíte mírně příjem vitamínů nemělo by to ničemu uškodit. Existují pouze 4 vitamíny, které jsou rozpustné v tucích a tím pádem existuje velice teoretické riziko, jejich nadbytku, či předávkování. Jsou to vitamíny D, E, K, A. Avšak nemusíte se bát, množství, které je potřebné pro předávkování těmito vitamíny je opravdu enormní a běžně není obsaženo v žádném jídelníčku. Na únavu je dobré zvýšit příjem vitamínu D, který rovněž povzbuzuje imunitní systém. Tento vitamín je přirozeně přijímaný ve slunečním záření, ale můžete si jej koupit i ve formě přírodních tabletek dostupných v lékárně.

Tip: Pokud budete nakupovat doplňky stravy v lékárně, můžete využít například dr max slevový kód a cashback na celý nákup. Vyplatí se také členská kartička Drmax.

Kvalitní spánek

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek (alespoň 8 hodin) je základem pro správnou regeneraci organismu a správné fungování imunity i celého těla. Omezovat spánek na úkor práce rozhodně není dobré řešení, které se z dlouhodobého hlediska jistě podepíše i na vašem celkovém zdraví. Pokud vás zastihnou jarní únavy, zkuste více dbát na svůj denní režim a důsledně dodržujte oněch zmíněných alespoň osm hodin spánku. Jarní únavy mohou být právě důsledkem vyčerpaného organismu, který například s něčím bojuje a potřebuje delší čas na regeneraci.

JaroJaro: Zdroj obrázku Pixabay.com

Nepodceňujte pohyb

Aktivní odpočinek nejen skvěle podpoří vaši kondici, ale rovněž vám může pomoci zbavit se přetrvávající únavy. Zkuste vyběhnout na jaře do přírody a nadýchat se čerstvého vzduchu nebo vyrazit na výlet na kole. Každý pohyb, který vykonává správně a dlouhodobě napomáhá lepší fyzičce a působí preventivně jako podpora imunity.

Pokud nemáte ani s cyklistikou, ani s během žádné zkušenosti, není se čeho bát. K běhu vám stačí kvalitní běžecké boty a nic dalšího. Vyběhnout můžete kdykoliv a celkově lze běh označit jako jeden z nejméně náročných a zároveň nejvíce komplexních sportů.

Pomožte prokrvení organismu

Slyšeli jste někdy o pozitivním vlivu saunování a otužování na vaši imunitu? Není to tak černobíle, pozitivní vliv na imunitu zde je, ale obvykle je mnohem nižší, než jaký vliv zastánci těchto rituálů uvádějí. Avšak pokud trpíte jarní únavou, rozhodně doporučujeme některý z těchto rituálů (saunování nebo otužování studenou vodou) zahrnout do svého denního režimu.

Jarní únava: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *