Houpáním proti stresu a jiným neduhům: zpět na houpačky!

Houpat se

Snad neexistuje dítě, které by se nikdy nehoupalo. Dospělí ale už na houpačky příliš často nechodí. Bohužel je to škoda, protože jak se ukázalo, jedná se o skvělou metodu, která může pomoci proti stresu! Navíc si při houpání můžete procvičit také svalstvo. Na tomto principu funguje také cvičení, které se nazývá jóga ve vzduchu (aero jóga). Houpat se je zkrátka uklidňující – je to pohyb, který známe již z prenatálního období.

Proti stresu

Stres je neduhem dnešní uspěchané doby. Při houpání můžete použít houpačku nebo třeba houpací síť. Jen ta představa je pro mnohé uklidňující! Houpání se často používá k uklidnění hyperaktivních nebo úzkostných dětí. I malé miminko, které pláče, se snáze uklidní, pokud jej houpete. Chcete-li tento protistresový efekt houpání ještě podpořit, můžete si do sluchátek pustit svou oblíbenou hudbu.

Houpáním k vysněné postavě

Houpání na houpačce, kdy zapojujete nohy a břišní svaly, abyste se houpali, procvičuje toto svalstvo. Můžete se spolehnout na to, že pracujete na svém fyzickém zdraví. Pokud se vydržíte houpat jednu hodinu, spálíte asi 200 kalorií.

Houpačka

Foto: Pixabay

Trávíte čas venku

Houpačky jsou většinou umístěny venku. Máte-li dítě, jistě oceníte čas, který s ním můžete strávit venku. Pokud se navíc vrátíte do svých dětských let s pomocí houpačkyhoupačky, uvidíte, že to vaše dítě ocení. Kromě toho děti venku více běhají, skáčou a šplhají. To znamená, že děti, které tráví více času venku spalují více kalorií. Dospělí se venku sice nepohybují ve zvýšené míře (neběhají, neskáčou), avšak nemají tendence hledat něco k snědku, jako by tomu bylo, když by byli doma.

Trávit čas venku

Houpačky jsou obvykle na hřištích a dětská hřiště jsou venku. Fyzické výhody venkovní hry u dětí jsou obrovské. Děti, které si hrají venku, dostávají více aerobního cvičení a silového tréninku, protože běhají, skáčou, strkají, táhnou a šplhají. Jejich kosti a svaly jsou posíleny. Z tohoto důvodu děti, které tráví čas pravidelně hraním venku, spalují více kalorií, což snižuje riziko dětské obezity. Nabízíme houpačky pro generaci a týmové houpačky, abychom pomohli dětem a rodičům zapojit se na houpačce společně. Pobytem venku přijímají děti i dospělí více vitamínu D. Tento vitamín je důležitý jako prevence nemocí a pro budování silných kostí.

Zdroje info:

https://www.healthshots.com/mind/happiness-hacks/benefits-of-swinging-for-mental-health/

https://littletikescommercial.com/blog/benefits-of-swinging/?lang=can

Foto: Pixabay