Homeopatika

Homeopatie: Jak funguje?

Nepotlačuje příznaky nemoci, ale naopak se snaží povzbudit organismus, aby si sám pomohl.  Přípravky, homeopatika této metody alternativní léčby nejsou toxická, závislost na nich nevzniká a mohou se užívat souběžně s klasickými léky.  Jak to tedy ve světě homeopatie přesně funguje?

Princip homeopatie

Tato metoda alternativní léčby je založena na principu podobnosti.  Vychází z toho, že co vede k nemoci, dokáže také léčit.  S touto teorií přišel Christian Friedrich Samuel Hahnemann, německý lékař a výzkumník, který na sobě sám homeopatika vyzkoušel, konkrétně působení chinovníku. Zjistil, že po užití této rostliny se u něj projevily příznaky malárie, na kterou se chinovník využívá. Své objevy zkoušel i na ostatních a dospěl k závěru, že fyzické projevy těla souvisí s psychickými a homeopatika ovlivňují člověka celkově.

Výroba homeopatik

Při výrobě těchto léčiv se využívají nejrůznější přírodní látky a to jak rostliny, živočišné produkty, tak i chemické sloučeniny nebo nosody, které mohou mít léčebný i preventivní účinek. Jedná se o některé bakterie a chorobné tkáně.  Tyto látky se ředí v různých poměrech a někdy tak vysokých, že v daném homeopatiku může být minimum léčebné složky. Nejčastější ředění je v poměru 1:99. To znamená 1 díl léčebné látky a 99 dílů vody s alkoholem. To je ovšem jen základ, který se dál ještě ředí a při každém ředění se roztok protřepává.

Na co všechno homeopatie působí

Homeopatika působí dobře na akutní potíže, jakými jsou náhlé bolesti, rýma, průjmy, virové infekce a další. Má však pozitivní vliv i u chronických nemocí od astmatu, ekzémů až po poruchy metabolismu. Nabízí pomoc také po úrazech, operacích či problémech v těhotenství. Navíc homeopatie je vhodná i pro děti.  Aby homeopatika fungovala, musíte vědět jaké dávkování a jak dlouho homeopatika užívat. To určuje homeopat na základě rozhovoru, při kterém se vás bude ptát na zdravotní potíže, na vaše prožívání i na váš život, aby dokázal určit to správné homeopatikum.  Na vás pak je, abyste mu sdělili, co se s vaším těle děje při užívání homeopatik, aby se případně mohla léčba upravit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o zdraví, přírodu,cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *