hlíva
07/08/2015
Kategorie: Doplňky stravy

Hlíva ústřičná na posílení imunity

Hlíva ústřičná patří mezi houby, které dokážou lidské tělo nejen nasytit, ale dát mu i spousty velmi potřebných látek. Jedná se o houbu, která je v podstatě nejzdravější ze všech. Svědčí o tom i fakt, že vzniklo velké množství různých přípravků, jejichž základem je právě hlíva ústřičná. V následujících řádcích si tuto houbu představíme především z hlediska jejich pozitivních účinků na lidský organismus. Soustředíme se i přímo na konkrétní obtíže, při nichž dokáže pomoct.

Když hlíva ústřičná pomáhá

Hlíva ústřičná dokáže pomoct v mnoha různých situacích. Podívejme se tedy podrobně na většinu z nich za pomocí odrážek. Přehledně tak uvidíte, jak dokáže tato kouzelná houba pomoct.

-          zmírňuje potíže spojené s cukrovkou

-          dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi

-          upravuje krevní tlak

-          uvolní ztuhlost kostí, kloubů a šlach

-          pomáhá k lepší elasticitě cév

-          zpevní žíly a bojuje proti křečovým žilám

-          upraví dokonale peristaltiku střev

-          pomůže při léčbě kožních ekzémů

Další účinky hlívy ústřičné

Hlíva ústřičná ale mimo zmiňované účinky nabídne i spousta dalších pozitivních vlastností. Jestliže jste momentálně v rekonvalescenci, pak se vyplatí jíst tuto houbu buď čerstvou, nebo v podobě doplňků stravy. Optimální je i pro diabetiky, či těhotné a kojící ženy. Klidně mohou hlívu jíst i lidé mající bezlepkovou dietu.

Látky obsažené v hlívě ústřičné

Nejvíce ceněné jsou především vitamíny, jež hlíva ústřičná obsahuje. Jedná se o řadu vitamínů B a vitamíny K, D a C. Z dalších látek jmenujme draslík, fosfor, zinek, sodík anebo selen, bor a jód. Vynikající jsou i beta1, 3 glukany. Zapomenout bychom neměli ani na mevinolin, steroly, mastné kyseliny a chitosan. Jestliže hlívu ústřičnou zařadíte do vašeho jídelníčku, určitě se to projeví v krátké době a budete se cítit mnohem příjemněji. Cenově vyjde poměrně výhodně v jakémkoli stavu.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *