Hledáte motivaci ke sportování? Vstaňte z gauče s chytrými hodinkami!

Vybíráte chytré hodinky? Nezáleží na tom, jestli chcete zdolat olympijský rekord nebo se teprve chystáte vstát z gauče. Chytré hodinky vás namotivují za každých okolností, stačí si vybrat vhodný typ úměrný vašim cílům.

V začátcích poslouží fitness náramek

Pokud se sportem začínáte, nemusíte hned investovat několik tisíc do nejnadupanějších hodinek. Zajímavou variantou pro začátečníky jsou fitness náramky. Neměří sice s dokonalou přesností, ale namotivují vás k pohybu a jejich cena začíná už na pětistovce. Počítají každý krok, každou spálenou kalorii a monitorují spánek. Dražší náramky dokonce automaticky rozeznají, jakému sportu se v reálném čase věnujete a zvládnout změřit i tep. Navíc je bez problému propojíte s oblíbenými sportovními aplikacemi jako je třeba Runtastic nebo Endomondo.

Zdroj obrázku: nosime-hodinky.cz

Chytré hodinky? Přesnost nadupaná funkcemi

Chytré hodinky jdou ještě dál a jsou prodlouženou rukou našeho mobilu. Zobrazují notifikace, přehrávají hudbu, a dokonce si s nimi zavoláte bez nutnosti vytáhnout telefon z kapsy. Podobně jako fitness náramky monitorují veškeré pohybové aktivity včetně měření tepu. Dražší modely mají navíc zabudovanou GPS a jsou ještě přesnější.

Ke špičkám na trhu patří značky Apple a Garmin. Ikonické chytré hodinky Apple snad ani není nutné představovat. Nová generace Apple Watch 5 navíc přinesla řadu novinek, jako třeba integrovaný kompas nebo ukazatel nadmořské výšky. Stěžejní novinkou je potom funkce Vždy zapnuto, díky které displej nikdy nezhasíná, tuto vychytávku lze ale v nastavení kdykoliv vypnout.

Zdroj obrázku: nosime-hodinky.cz

Nejen Apple a Garmin nabízí kvalitní chytré hodinky, v pozadí rozhodně nestojí ani značky jako je Samsung, Suunto či Fitbit. Operační systémy v chytrých hodinkách si dnes už bez problému rozumí téměř s každým smartphonem, přesto si před nákupem kompatibilitu ověřte.

Naskočte do nového roku aktivně a namotivujte se ještě k lepším výkonům s chytrými hodinkami!

Zdroj náhledového obrázku: nosime-hodinky.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.