cvičení s gumou

Guma na cvičení a její efekt

Pohyb je důležitý, protože díky němu si udržujete tělo v kondici. Samozřejmě jde ruku v ruce se zdravým stravováním. Je výborný nejen pro tělo, ale zlepšuje také psychický stav. Pravidelným cvičením se budete cítit dobře a váš příjem a výdej energie bude v rovnováze. Vhodná pro formování postavy je guma na cvičení. A proč je tak oblíbená? To si můžete přečíst zde.

Gumy na cvičení

Guma na cvičení neboli gymnastická guma je vhodná jak na posilování problémových partií, které trápí nejen ženy, ale i muže, tak k rehabilitaci a relaxaci. Důležité je vybrat si tu správnou gumu a umět s ní i správně zacházet. Gumy na cvičení se dají koupit v různých barvách, ale to podstatné, co by vás při výběru mělo zajímat, je délka, tloušťka a tuhost. Guma měří většinou dva metry a tuhost je různá. Vybrat byste si měli takovou, se kterou uděláte alespoň dvacet opakování jednoho cviku. Čím bude guma tužší, tím obtížněji se bude natahovat.

Pro koho je guma na cvičení

S gymnastickou gumou může cvičit prakticky každý. Pokud ji nebudete chtít použít na formování partií, poslouží vám k rehabilitaci. Je určená také vám, kteří jste doposud necvičili, a tudíž nemáte žádnou kondici. Intenzita cvičení se totiž odvíjí od toho, jak tuhou gumu si pořídíte. Cviky je nutné provádět správně, proto byste měli, pokud jste začátečníci, navštívit pár lekcí pod vedením zkušeného instruktora, který vám vysvětlí, jak správně s gumou zacházet a jak ji používat. Nemáte-li ve vašem okolí možnost takovou lekci navštívit, na internetu naleznete pár poučných videí. Doporučit vám můžeme také SM systém, což je velice dobrá metoda, jak se zbavit bolesti zad s pomocí gumy na cvičení. Při cvičení zapojujete nejen šikmé břišní svaly, ale protahujete páteř směrem vzhůru. Tímto způsobem si regenerujete páteř, uvolňujete velké klouby a obnovujete zádový korzet.

Základní cviky s gumou

Před každým cvičením nezapomeňte provést strečink, tedy protáhnout si svaly. Než začnete cvičit, zkontrolujte si, zda guma není nějakým způsobem poškozená. Cvičit začněte poté, co gumu napnete. Důležité je, abyste všechny cviky prováděli tahem, nikoli švihem. Důležité je samozřejmě i dýchání. Když máte gumu nataženou, provádíte výdech, s povolení nádech. Guma musí vždy zůstat v mírném napětí. Guma je ideální pro posilování paží, prsních svalů a hýždí. Cvičení s gumou je vodné také na záda. Chcete-li spalovat tuky, vždy dělejte 20 a více opakování jednoho cviku v jedné až třech sériích. Takovým cvičením si zpevníte postavu, vyrýsujete svaly a odstraníte přebytečný tuk. Budete-li posilovat za účelem růstu svalů, volte nízký počet opakování od 5 do 15 a zvyšte počet sérií od tří do pěti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *