Bolest zubů

Co říkají na bolest zubů babské rady

Bolest zubů je nepříjemná a často má člověk pocit, že je ta nejhorší, kterou zažil. Úplně nejlepším řešením je návštěva zubaře. Ta často ale není možná, protože jak dobře víte, zuby občas začnou „zlobit“ o víkendu, kdy jsou zubní ordinace zavřené. První, po čem vždy sáhnete, jsou léky proti bolesti. Mnoho z vás si však nechce zatěžovat játra a mají své osvědčené domácí recepty, jak utišit bolest zubů. Také na bolest zubů v těhotenství se vám naše rady budou hodit. Jak tedy „zatočit“ s bolestí zubů?

Bolest zubů – babské rady

Tím nejznámějším pomocníkem je hřebíček. Je používán jak v domácnosti, tak při výrobě léčiv ve farmacii. Hřebíček je „úžasný“ právě tím, že obsahuje přírodní anestetikum. Hřebíček na bolest zubů stačí rozkousat. Během 15 až 40 minut by měla bolest ustoupit. Pokud vám bolest nedovoluje kousání, můžeme hřebíček rozdrtit a přiložit přímo na bolavý zub. V lékárnách se dá pořídit hřebíčkový olej. Teď je určený nejen na bolest, ale používá se i jako kloktadlo. Další, co na bolest zubů zabírá, je šalvěj. Tu můžete použít buď čerstvou, nebo sušenou. Listy šalvěje přelijte vroucí vodou a nechejte louhovat. Po vychladnutí si vyplachujeme ústa, zejména se zaměřte na místo bolestivého zubu. Šalvěj se také hodí na bolest po vytržení zubu.

Alkohol na bolest zubů

Mezi nejlepší lék na bolest zubů patří i alkohol, zejména slivovice. Nemáme však na mysli jeho konzumaci, ale ošetření bolavého zubu. Líh naneste na kousek vaty, přiložte na zub, který vás bolí, a nechte působit zhruba 15 minut. Výborná je také směs alkoholu s propolisem. Tu připravíte tak, že smícháte líh s propolisem v poměru 5:1. Po 14 dnech ji můžete začít používat. Tato směs je ideální na časté bolesti zubů a lze ji používat denně. Opět použijte kousek vaty a přiložte na zub na čtvrt hodiny. Bolest by měla ustoupit.

Další „babské rady“

Dalším zaručeným pomocníkem je česnek, který si nakrájejte, opečte na pánvi a poté jej rozmačkejte. Takto připravenou směs přiložte na tvář v místech bolavého zubu. Za zmínku stojí také křen. Čerství křen vložte přímo na zub, který vás bolí. Úleva od bolesti nastává téměř okamžitě. Křen můžete také nastrouhat, zalít octem a nechat pár dnů odstát. Před tím, než jej začnete aplikovat na postižené místo, je potřeba nálev scedit. Používejte nálev tak dlouho, až začne účinkovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *