Fly jóga

Fly jóga pro začátečníky

Jestliže se rozhodnete pro cvičení, které nebude nijak výrazně dynamické, ale spíše půjde o harmonii těla a ducha, vyplatí se bezesporu jóga. Tato tradiční záležitost je známá již desítky let, nicméně v poslední době se těší spoustě nejrůznějších inovativních technik. Jmenovat bychom mohli cvičení jako power jóga, aero jóga anebo fyl jóga. Jedná se o techniky, které mají svá specifická pravidla. V mnohých případech však doslova splývají v jednu jedinou. My se pokusíme soustředit na fly jógu pro začátečníky.

Aero jóga nebo AY Fly training?

V první řadě je třeba si ujasnit, kterou jógu budete navštěvovat. Existuje totiž spousta nejrůznějších termínů, které nazývají určitou techniku tohoto cvičení. Jmenovat z nich můžeme výrazy jako flying jóga, aerial jóga, antigravity jóga nebo jóga bez tíže a spousty dalších. Jak se v nich tedy vyznat? Optimální je podívat se přímo na konkrétní cvičení a na základě toho pak usoudit, zdali je pro vás konkrétní typ cvičení optimální, nebo nikoliv. Rozdíl je také typech sítí. U jednoho cvičení mají specifické úchyty a u druhého ne.

AY Fly training

Tento typ jógy probíhá většinou v klasických jógových studiích. Mimo standardního cvičení jógy v závěsech si budete moci užívat i spousty ostatních aktivit. Spousta studií totiž disponuje navíc posilovnou a jinými místnostmi, kde můžete své tělo potrápit dle libosti. AY Fly training může mít nejrůznější dobu trvání. Standardně se cvičí přibližně jednu hodinu. Není rozhodně nijak výrazně spjatý s duchovní podstatou jógy, takže i lidé, kteří nepotřebují řešit duchovní podstatu věci, si pohodlně zacvičí.

Fly jóga

Tato odlehčená jóga nabízí velmi zajímavé možnosti. Výbornou volbou je třeba studio Fitlight v Praze 2, které se věnuje právě převážně aero józe. Vybaveno je precizně kvalitními závěsnými vaky a mnohými dalšími pomůckami. Vzdušný interiér vám také při cvičení do značné míry pomůže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *