Warfarinová dieta

Warfarinová dieta

Pojem warfarinová dieta je pro mnohé z nás velkou neznámou. Není se čemu divit, jelikož se nejednán o klasický dietní program, který vy měl vést ke ztrátě přebytečných kilogramů podobně jako většina tradičních diet. I proto dodržuje tento typ dietního programu pouze omezené množství lidí, a to konkrétně těch, kteří pravidelně užívají lék warfarin. Buďme tedy poněkud přesnější a pokusme se poukázat na to, jak vlastně warfarinová dieta funguje a jakým způsobem bychom měli fungovat při jejím dodržování.

Podstata warfarinové diety

Velmi důležité je objasnění samotného termínu warfarinová dieta. Jedná se o dietní program, který je určen uživatelům léku warfarin. Tiby měli všeobecně do značné míry omezit příjem vitamínu K ve své stravě. Pokud tak neučiní, mohou jim hrozit nejrůznější zdravotní rizika. Vitamín K se ovšem řadí mezi ty vitamíny, které jsou obsažené ve spoustě pokrmů, které lidské tělo v podstatě díky ostatním organismu prospěšným látkám.

Co je warfarin?

Jak již bylo řečeno, warfarin se řadí mezi medikamenty, které se předepisují k omezení tvorby krevních sraženin. Pokud lidé trpí vyšší srážlivostí krve, jedná se o vynikající prostředek, který dokáže eliminovat riziko, že opět dojde ke vzniku sraženiny, jež může člověka i bezprostředně ohrožovat na životě. Mnohdy warfarin lékaři předepisují i jako preventivní lék proti nejrůznějším cévním onemocněním.

Co je nejdůležitější u warfarinové diety

V první řadě byste měli spolupracovat s ošetřujícím lékařem, který stanoví přesný dietní program. Ten zajistí fakt, že nebudete omezování z hlediska celkového zdravotního stavu. Budete moci jíst zkrátka skoro všechny potraviny. Omezení se bude vztahovat pouze na některá specifická jídla mající vysoký obsah vitamínu K. Vy sami si budete moci přímo na internetu zjistit informace o takovýchto potravinách.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *