Existuje způsob, jak se efektivně zbavit stařeckých skvrn — Stačí pouze vyrobit tuto pastu

Zrcadlo

Skvrny s věkem přibývají (známé jako jaterní skvrny), jsou matně hnědé nebo černé skvrny na kůži. Běžně se vyskytují u osob starších 50 let a jejich dřívější výskyt zpravidla souvisí s nadměrným vystavováním se slunci. Ke vzniku stařeckých skvrn může přispět i časté navštěvování solária. Ale existují skutečně životaschopné prostředky, které si můžete jednoduše vyrobit a aplikovat sami doma.

Šťáva z citronu 

Je to jeden z hlavních léků na snížení stařeckých skvrn. Součet látek, které jsou obsaženy v citronové šťávě, působí jako bělidlo, který pomáhá zesvětlit pokožku. Kosmetické a bylinné pleťové krémy obsahují citronovou šťávu, která eliminuje vznik skvrn.

Použití:

Namočte bavlněný hadřík do čerstvé citronové šťávy a dvakrát denně jej naneste na postižené místo. Šťáva musí působit 20 minut a poté se opláchněte studenou vodou. Metodu užívejte po dobu dvou měsíců.

Jablečný ocet

Lze použít na zesvětlení stařeckých skvrn. Vysoký obsah kyselin v jablečném octu odstraňuje odumřelé buňky a omlazuje pokožku.

Použití:

Nakapejte jablečný ocet do sklenice vody a pijte jednou denně. Vodu si ochuťte medem. Nebo smíchejte několik kapek jablečného octa s cibulovou šťávou a naneste na skvrny.

Aloe Vera

aktivní sloučeniny kontrolují zrání kožních buněk a iniciují vývoj těch nových. Pleť se tímto způsobem zbavuje vrásek a nedostatků.

Aloe Vera
Foto: Pixabay

Použití:

Smíchejte 2 čajové lžičky šťávy z aloe vera s vodou a pijte každé ráno, abyste zlepšili celkový stav pokožky. Každý den vmasírujte gel nebo šťávu do pokožky krku a rukou, abyste snížili výskyt stařeckých skvrn.

Podmáslí

Umí doslova kouzlit se skvrnami. Mléčná kyselina způsobí, že skvrny zmizí a objeví se nová a zářivá pleť.

Použití:

Naneste podmáslí na stařecké skvrny pomocí vatových tamponů. Lehce naneste a poté smyjte studenou vodou. Pro přesvědčivé výsledky opakujte každý den.

Cibule

Cibule je bohatá na vitamin C a antioxidanty, které skutečně pomáhají barvě pleti. V důsledku toho je úspěšná při zbavování se stařeckých skvrn a rozjasnění pleti.

Použití:

Šťávu z nakrájené cibule naneste na skvrny na pár minut a opláchněte se. Nebo smíchejte cibulovou šťávu s jablečným octem a naneste na stařecké skvrny. A následně se opláchněte.

Zdroje info: aazdravi.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay