dieta

Existuje ta pravá redukční dieta

Pojem redukční dieta je dnes poměrně hodně skloňován a častokrát docela značně znehodnocován díky ne zrovna kusým informacím. Určitě tak není od věci podívat se přímo na to, jak má vlastně ta správná redukční dieta vypadat a jak by mělo její dodržování probíhat. V následujících řádcích vám tedy přesně definujeme tento pojem a ukážeme si možnosti, které se vám v souvislosti s tímto typem diety nabízejí.

Základní definice redukční diety

Podstata redukční diety spočívá ve sníženém příjmu energie. Jinými slovy, budete jíst možná častěji, ale energie pocházející z potravin bude mnohem nižší, než by tomu bylo u standardního jídelníčku. Měli byste tedy přijímat zhruba o 1500 až 2000 kJ denně méně. Vycházejme přitom z faktu, že průměrný denní příjem se pohybuje u člověka okolo 10 000 kJ. Vlastní redukční jídelníček musí být stanoven profesionály, kteří ví, jaké potraviny se právě vašemu somatotypu hodí. Denním zapisováním si pak vše pohodlně pohlídáte.

Hlavní zásady zdravého redukčního stravování

Určitě není od věci soustředit se na hlavní zásady zdravého stravování. Jen pro představu je uvádíme v následujících bodech.

–          omezte množství tuků ve vašem jídelníčku

–          jezte vícekrát za den

–          dejte přednost kvalitním rostlinným tukům, např. olivovým olejům

–          ovoce vyměňte za sladkosti a moučníky

–          zakažte si sladké nápoje

–          tělo potřebuje kvalitní bílkoviny

–          nezapomínejte na dostatečnou pohybovou aktivitu

–          zbavte se doma zbytečných zásob jídla

Jak poznáte správnou redukční dietu?

Pokud opravdu dodržujete správný dietní režim, pak budete stoprocentně hubnout, a to minimálně o 0,5 až 1 kilogram týdně. Centimetry vám ubudou i při změření obvodu pasu. Zapomeňte také na jakýkoli stres. Hubnutí s ním je kontraproduktivní. Důležitý je i pohyb, který budete brát jako nezbytnou součást vašeho života.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *