Domácí zeleň bez rizika: Tři tipy na pokojovky vhodné pro kočky i děti

Kočky

Při výběru pokojových rostlin si musíte dávat pozor, jestli nejsou jedovaté nejen pro domácí mazlíčky, ale také pro lidi, pokud máte malé děti. Rostliny dodají domovu tu pravou atmosféru a vaši mazlíčci budou v bezpečí, i když občas kousek listu sežerou.

Pokojové rostliny místnosti dodají svěžest a barevný nádech

Mnoho druhů je toxických pro domácí zvířata, a proto při výběru dbejte na jejich bezpečí. Kočky nebo psi se mohou rozhodnout, že chtějí sežrat list nebo dva a neštěstí může být na světě. Existuje ale řada rostlin, které jsou naprosto bezpečné a můžete je mít doma ve větším množství.

I tak ale rostliny dejte mimo dosah zvířat, i když je málo pravděpodobné, že by se mohly objevit zdravotní problémy. To, že není rostlina toxická, neznamená, že nemohou mít bolesti břicha.

Na skok do Afriky

Africká fialka je jednou z rostlin, kterou doma mít můžete. Půdu u ní udržujte vlhkou. Je maličká a ozdobit s ní si můžete i velmi malé prostory.

Tillandsie a vánoční kaktus

Tillandsie jsou domácí rostliny, které nejsou náročné na údržbu, protože nepotřebují žádnou půdu. Stačí jim namočení jednou týdně. I tak je udržujte mimo dosah zvířat, protože je lákají jejich vřetenaté a travnaté listy. Nijak jim ale neškodí.

Foto: Pixabay

Vánoční kaktus je rostlina, která patří mezi oblíbené. Je to malá pokojovka, ale dokáže se pěkně rozrůst do šířky. Dejte ale pozor, vánoční kaktusy mohou způsobit střevní potíže, pokud se do nich zvířata zakousnou. Mezi bezpečné rostliny naopak patří většina druhů kapradin. Mají rády nepřímé světlo, rovnoměrně vlhkou půdu a vysokou vlhkost.

Bezpečná je také dracéna „Lucky bamboo“. Snáší střední a slabé světlo, miluje vlhkost a nevyroste příliš do výšky. Pěstovat na okenním parapetu můžete také bylinky. Můžete mít doma tymián, bazalku nebo šalvěj a nemusíte se o svá domácí zvířata bát. I tak je ale dejte mimo jejich dosah, protože kočky i psi jsou v tomto ohledu velmi mazaní.

 

Zdroj: https://www.pokojovkyodlucie.cz/blog/pokojovky-bezpecne-pro-domaci-mazlicky-a-deti/, https://dmp.cz/blogs/zelene-listy/pokojovky-vhodne-k-domacim-mazlickum, https://mnaushop.cz/rostliny-vhodne-pro-kocky-ozivte-svou-domacnost-temito-20-rostlinami-ktere-jsou-bezpecne-pro-kocky/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.