Cviky na biceps

Biceps

Cviky na bicepsy jsou poměrně hodně žádané, jelikož lidé chtějí mít tyto svalové partie nejen objemné, ale i vyrýsované. My se pokusíme v následujícím textu upozornit nejen na anatomii samotného bicepsu, ale především na nejrůznější cviky, které pomohou k jeho optimálnímu rozvoji. Jde fakticky o nejmenší svalové partie lidského těla, které je ale možné velmi efektivně posilovat. Postačit by mělo pouze malé množství cviků, které se budu vyznačovat vcelku malým opakováním a minimálním množstvím sérií.

A co strava?

Samozřejmostí je u většiny lidí žijících zdravým způsobem přesně stanoven zdravý jídelníček. Mimo dodržování pravidel stravování je třeba také myslet na další doplňky, které mohou napomoct v rozvoji bicepsů. Výborné jsou například mnohé proteinové nápoje anebo kreatinové směsi. Klidně lze zařadit i některé gainery či sacharidy. U bicepsů je třeba také počítat s posilováním pažního svalu, s nímž je nedílně spojen. Ideální je trénink, jenž je schopen velmi efektivně posilovat obě dvě zmiňované partie. Jen pro přehlednost uvedeme několik tradičních cviků.

Konkrétní cviky na objem bicepsů

Určitě není od věci jmenovat některé základní cviky určené pro zvýšení objemu bicepsů. Jsou jimi tedy následující cviky:

–          bicepsové zdvihy při sezení vykonávané jednoručkami na šikmé lavici,

–          bicepsové zdvihy konané s větší činkou při stoji,

–          kladivový typ bicepsových zdvihů,

–          zdvihy včetně nadhmatu na Scottově lavici.

Kladivové bicepsové zdvihy

Tento typ zdvihů uvádíme záměrně, jelikož se jedná o cvičení, k němuž nepotřebujte prakticky kromě činek vůbec nic. Základem je postavení do pevného postoje. Nadloktí budete mít kolmo k zemi a zvedat budete obě dvě činky. Při pohybu dolů budete vydechovat a při pohybu nahoru se naopak nadechnete. Osy činek lze držet i bezpalcovým úchopem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.