POsilovna

Cvičení v posilovně: co si vzít s sebou

Posilovna je místem, kde se zapotíte (za předpokladu, že cvičíte poctivě). To s sebou nese sice celou řadu výhod: jste v lepší fyzické kondici, spalujete přebytečné kilogramy, formujete postavu atd. Posilovna je plná lidí, kteří mají podobné nebo stejné cíle, jímž je většinou vypadat dobře. Na druhou stranu může být stresující jít do neznámého prostředí. Co budete v posilovně potřebovat? Nezapomeňte na správnou hygienu, protože to, že v posilovně nejste sami, znamená, že se musíte chovat ohleduplně.

Základní pravidla posiloven

Jedná se o pravidla, která dávají smysl a dají se očekávat. Předpokládají je i ti, kteří posilovnu navštívili poprvé. Tím základní je to, že nástroje na cvičení jsou zde pro všechny. Například činky mohou být na konci dne už plné infekcí. Je nesmyslné nosit si s sebou desinfekční prostředek a každý nástroj si před použití otírat. Mnohem lepším řešením je pořídit si speciální rukavice. Někteří ale dávají přednost cvičení bez nich. V takovém případě je pak důležité myslet na důkladnou očistu po cvičení – nejlépe využít sprchy už v posilovně.

Posilovna

Foto: Pixabay

Antibakteriální gel

Dalším řešením je použití antibakteriálního gelu a papírových ručníků. Ty už patří do běžného vybavení posiloven (navíc desinfekční prostředky). Pokud je vaše posilovna nenabízí, navrhujeme ji změnit nebo si nosit svůj vlastní.

Obuv do posilovny

Myslete na to, že budete potřebovat jinou obuv do vnitřních prostor posilovny, než tu, ve které jste přišli. Ideální je plná obuv, která neklouže a poskytuje dostatečnou oporu. Nemusí jít o speciální sportovní obuv, postačí obyčejné tenisky. Nikdy necvičte bosí! Do bot patří při cvičení ponožky. Při cvičení se totiž potíte mnohem více a existuje zde vyšší riziko vzniku puchýřů a nepříjemných oděrků. Navíc je cvičení bez ponožek nehygienické a nepohodlné. Z tohoto důvodu je vhodné přinést si spolu s obuví na cvičení také další pár ponožek.

Sprchování po tréninku

Každý trénink byste měli zakončit sprchou. Postačí pět minut pod teplou vodou, abyste si důkladně omyli tělo. Za tímto účelem se bude hodit sprchový gel a ručník, popřípadě také deodorant. Ať už trpíte na mykózu nohou nebo ne, vždy je dobré používat speciální obuv také do sprchy (například žabky).

Voda

Nezapomeňte také na to, že po cvičení budete mít pořádnou žízeň. Správná hydratace je ale důležitá také pro správný vývoj těla. Ideální je neperlivá voda – pijte vždy jen ze své láhve, kterou pokud možno nikomu nepůjčujte.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/higiena-na-silowni

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *