Cvičení s gumou

Rehabilitační cvičení s gumou se stalo jednou z velmi oblíbených metod cvičení, která přinášejí své ovoce. Guma na cvičení představuje totiž velmi kvalitní pružný materiál, který dokáže efektivně posilovat svalstvo po celém těle. Zajímavé mohou být třeba univerzální gumy Theraband, které se používají na zlepšení koordinace pohybů. Výborný je ale i držák gumy, tedy takzvaný gumový expandér. Na jednom takovémto expandéru může být uchyceno hned několik gum, jež mohou efektivně působit při jakémkoli posilování.

Barva gumy prozradí náročnost cvičení

Budete-li si vybírat některou z gum na cvičení, pak je ideální řídit se při výběru její barvou. Ta totiž označuje stupeň tažnosti a pevnosti gumy. Hned na první pohled tak budete vědět, jaký odpor vám bude guma klást. Jestliže patříte mezi úplné začátečníky, pak se vyplatí koupit gumu žlutou. Ta je poměrně tažná a dokáže poskytnout komfort i lidem nemajícím dostatečné množství sil. Obecně platí, že čím je guma tmavší, tím je zacházení s ní náročnější a vyžaduje si větší množství síly.

Vytvarovaná stehna hračkou

Guma skvěle pomáhá při posilování stehen. Pokud nevíte jak zhubnout stehna, pak je pro vás cvičení s gumou jako stvořené. Navléknete si ji na nohy a můžete realizovat takové cviky, které vám znatelně pomohou. Výborné je třeba pravidelné unožování v pozici, kdy budete ležet na boku, a spodní noha bude přikrčená. Unožovat ale můžete klidně i tehdy, když budete stát. Pomoct by mělo i obyčejné přitahování nohou k sobě.

Vyrýsované prsní svaly

Oblast hrudníku je z hlediska posilování a zpevnění hodně problematická. Cvik, při němž budete mít gumu za zády, vám rozhodně dokáže pomoct a svaly se vám budou pomalu tvarovat. Svázaný prh gumy je třeba si dát za záda po lopatky. Ruce pak roztáhnete do pravého úhlu. Velkou výhodou tohoto cvičení je to, že nebudete primárně ztrácet tuk z prsních svalů, které nebudou ochablé.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.