Cibule s medem, cibule s cukrem, zkrátka kouzelná cibule

Říká se, že slzy, které vám vyjdou z očí při krájení cibule, jsou zdravé. Tato lidová moudrost platí, a to stoprocentně. Cibule totiž představuje jakousi domácí lékárničku, a to se vším všudy. Mnozí z nás vůbec neví, jaké má cibule účinky, a tak není od věci se ne ni podívat poněkud podrobněji a ukázat si, v čem je tato tradiční plodina tak výjimečná. Prohlédněte si tedy podrobně všechny účinky této panenky s několika sukněmi…

Bič proti osteoporóze

Mnohé studie prokázaly, že je cibule ideální zejména na kostní aparát. Cibule dokáže efektivně zvýšit hustotu kostí a pomůže zejména lidem náchylným k osteoporóze. Riziko zlomenin se při její konzumaci také snižuje, a to vcelku radikálně. Pomáhá i fungování šlach, chrupavek a vazů.

Srdce jako zvon

Vynikající je cibule i při boji proti srdečním onemocněním. Umí totiž skvěle snížit hladinu cholesterolu v krvi. Bez větších potíží sníží i hladinu krevních tuků. Díky cibuli fungují lépe i buněčné membrány. Optimální je i jako prevence infarktu a mrtvice. Zvýší i hladinu přátelského cholesterolu zvaného HDL.

Proti obezitě, zánětům a cukrovce

Cibule obsahuje chrom snižující hladinu krevního cukru. Tím pomáhá proti cukrovce a také logicky proti tloustnutí. Vynikající je i cibule na kašel a na různé záněty, které mohou v organismu vzniknout. Disponuje i velkou porcí vitaminu C, který je všeobecně pro lidské tělo prospěšný. Zapomenout nelze ani na antioxidanty a další látky podílející se na celkové imunitě člověka.

Protirakovinné působení cibule

Cibule patří mezi zdatné bojovníky proti nádorovým onemocněním. Konzumujete-li ji pravidelně, pak můžete efektivně předcházet například rakovině střev anebo hrtanu či rakovině vaječníků. Za veškeré skvělé účinky může především velmi silný antioxidant qercetin, jejž cibule obsahuje v poměrně velkém množství.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.