Proteinová dieta na 5 dní

Pětidenní proteinová dieta patří mezi velmi rychlé diety, jež dokážou přinést výsledky doslova expresně. Redukce tělesné hmotnosti je tak maximálně rychlá a vy budete vidět výsledky za několik málo dní. Ketonová neboli proteinová dieta dokáže přinést rychlé hubnutí zejména díky minimálnímu dennímu kalorickému příjmu o celkovém objemu 850 kcal za den. Průměrný přísun je přitom stanovován na 2000 kcal denně. Jaký je tedy princip tohoto hubnutí a kde se může uplatňovat?

Omezení sacharidů

Hlavním motorem celé diety je omezení příjmu sacharidů. Během této diety je jejich množství omezeno na co nemenší. Hlavní otěže při získávání energie přebírají tuky, což logicky vede k efektivnímu hubnutí. Metabolický proces probíhající v těle je nazýván ketózou. Díky tomu, že do těla dostáváme dostatek bílkovin, zamezíme i potenciálnímu úbytku svalové hmoty. Rychlé odbourávání tuků dokáže produkovat ketony, jež zamezí pocitu hladu a nenaplněného žaludku.

Hlavní plusy proteinové diety na 5 dní

Určitě není od věci uvést přehledně hlavní výhody proteinové diety v bodech. Budete tak mít mnohem lepší přehled o tom, v čem je vlastně tak revoluční a doslova optimální pro všechny, kdo chtějí zhubnout rychle a pohodlně.

–          zamezuje efektivně vzniku jo-jo efektu

–          pohodlné dodržování bez zbytečného pocitu hladu

–          nabízí dostatek energie na celý den

–          přinese dobrou náladu

–          není nezbytné přidávat si více pohybové aktivity

–          tuk je odbouráván systematicky

Další aspekty pětidenní diety

K tomu, abychom zabránili jo-jo efektu, je ideální u této diety postupně přidávat jednotlivé pokrmy. Třetí týden již budete moci jíst dokonce tři běžná jídla denně. Vše ale musí být maximálně postupné. Důležitou roli hraje i pitný režim a jeho dodržování. Denně je třeba vypít přibližně 2 až 3 litry tekutin. Během diety je vhodné provozovat lehké cvičení. Stačí i chůze anebo jízda na kole.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *