bruxismus

Cvičení proti bruxismu a další chytré tipy, jak mu předejít!

Bruxismus, jak se odborně nazývá skřípění zubů, je nepříjemné a z dlouhodobého hlediska také zdraví nebezpečné. Jak se bruxismu bránit?

Máte často bolesti hlavy, krku, nebo vás trápí přílišná citlivost zubů? Příčinou může být skřípění zubů!

Co proti bruxismu dělat?

Obtěžuje vás i vaše okolí? Ničí vaše klidné spaní a sklovinu chrupu? Může za vaše bolesti hlavy? I když zatím lék na skřípění a zatínání zubů neexistuje, lze mu do určité míry zabránit různými metodami.

Mechanické léčba

Lidé, kteří skřípají během noci si mohou před usnutím do úst vložit speciální dlahu, která brání tření zubů o sebe.

Léky

I když zatím neexistují léky přímo na bruxismus, můžete si zakoupit prášky, které uvolňují svalstvo a zmírňují napětí v nich. Člověk, který trpí tímto problémem tak nemá potřebu zatínat zuby.

Cvičení

Stejně jako na každý zdravotní problém, lze skřípání zubů minimalizovat cvičením. Cvičení má uvolnit svalstvo v čelisti a zabránit tak zatínání.

Relaxace

Bruxismem trpí ti lidé, kteří mají zvýšený stres v práci, jsou vnitřně nespokojený, dusí v době své negativní pocity. Dopřáním si relaxační masáže může toto vnitřní napětí vymizet.

Doplňky stravy

Někteří lékaři také doporučují užívat vitamínové doplňky stravy, které dodají organismu prospěšné látky.

Sport

Každodenní dopřání si sportovní aktivity zaručí přesunutí pozornosti na jiné myšlenky. Psychické problémy během sportu vymizí a vy máte možnost ‘’vypustit páru’’. Psychické napětí pak nenutí zatínat čelisti a skřípat zuby během spánku.

Změna stravovacích návyků

Před ulehnutím do postele je nutné zuby a dutinu ústní vyčistit a poté už nepít ani nejíst nic sladkého, tedy žádné cukrovinky nebo sladké nápoje.

Dýchání

Skřípání zubů je způsobeno psychickými problémy, zkuste najít vnitřní klid tak, že budete každý den pravidelně relaxovat během technik pravidelného dýchání. Soustředění se na svůj dech pomáhá zklidnění relaxaci.

Máte nějaké další tipy, které pomáhají od bruxismu?

Zdroj náhledového obrázku: beconfident.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Domácí zubní hygiena se vyplatí | Plné zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *