Krokoměr na ruku jako hodinky

Mezi základní pohybovou aktivitou člověka, která je nezbytná pro naše zdraví, patří chůze. Abyste si udrželi své tělo v kondici a předcházeli civilizačním chorobám, stačí být aktivním chodcem, což je v dnešní uspěchané době, kdy neustále popovážíme nejen sebe, ale především své děti, dost těžké. Přesto se mezi vámi najdou i tací, kteří aktivními chodci jsou a své výkony sledují pomocí krokoměru. Pro ty z vás, kteří by si chtěli tohoto malého „pomocníčka“ pořídit, jsou určeny následující řádky.

Krokoměr

Krokoměr se odborně nazývá pedometr. Jedná se o malý elektronický přístroj, který zaznamenává a bezprostředně na displeji zobrazuje počet ušlých kroků za dobu, kterou si zvolíte jako sledovanou. Princip fungování krokoměru je velice jednoduchý. Zjednodušeně by se dalo říci, že ve skutečnosti měří výkyvy těžiště. Při každém došlápnutí se vám přičte jeden krok. Díky pedometru můžete jednoduše vidět, kolik kroků za den uděláte. Velmi často si jej lidé připínají na jeden z boků v pase, koupit lze také hodinky s krokoměrem.

Jak si vybrat krokoměr

V současné době je na trhu nepřeberná škála krokoměrů různých prověřených značek. Cenově se pohybují od sta až do několika tisíc korun. Cena se odvíjí v závislosti na funkcích, které krokoměr dokáže zobrazit. Základní funkcí každého krokoměru je počítání nachozené vzdálenosti a energetický výdej. Mezi další funkce krokoměrů pak patří stopky, paměť přístroje, kam si můžete uložit výsledky, možnost připojení pedometru přes USB a jiné další funkce. Samozřejmě platí, že čím více funkcí, tím vyšší cena. Kupte si proto krokoměr bez zbytečných funkcí.

Nejprodávanější krokoměry

Mezi nejprodávanější krokoměry na ruku patří ty od prověřených značek, jako jsou Omron, Tanita nebo Yamax, které můžete pořídit se základními funkcemi. Velmi oblíbené a cenově dostupné jsou krokoměry inSPORTline Duo, inSPORTline Pedo Basic či inSPORTline Pole. Dražší jsou pak inSPORTline Dator, což je multifunkční krokoměr s uložením dat přes USB, a inSPORTline Foot, který má již více funkcí a díky tomu je jeho cena vyšší.

 

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *