fitness-rukavice-trinity-s-omotavkou

Fitness rukavice – opomíjený pomocník

Pomalu se blíží zima, letní sportoviště pomalu uzavírají své areály a spousty lidí se přesouvají do krytých sportovišť, velmi často do fitness center. Obzvláště v lednu registrují posilovny obrovský nárůst sportujících, což je zapříčiněno touhou shodit kilogramy o Vánocích nabyté a také novoročním předsevzetím hodit se trochu do formy.

Skoro každý už dnes dbá na pořízení kvalitního oblečení a obuvi. Zcela běžná je také konzumace různých potravinových suplementů, které dokáží povzbudit Váš výkon, abyste dosáhli svých cílů rychleji. Co mě ovšem zaráží nejvíce, je takřka naprostá ignorance fitness rukavic. Přitom je to právě tento nenápadný pomocník, který Vás dokáže dotlačit k úspěchu.

Chodím do fitka již sedmým rokem a mám zkušenosti téměř se všemi typy tréninků. Byly doby, kdy jsem potřeboval přibrat, jindy zase shodit a někdy třeba jen zlepšit fyzickou kondici a vytrvalost. Takřka po celou dobu cvičím s rukavicemi od Davida Klemeše z jeho fitness obchodu v Červeném Kostelci a stal jsem se jejich velkým zastáncem. Co je na nich tak skvělého?

fitness-rukavice-trinity-s-omotavkou

Zdroj obrázku: fitnessdk.cz

Prevence mozolů a odřenin

Obzvláště méně ostřílené cvičence nevyhnutelně čeká po pár intenzivnějších cvičeních bez fitness rukavic bolest v dlaních. Tvoří se puchýře a mozoly, které nejen brání vyššímu počtu opakování určitého cviku, ale také znepříjemňují takřka veškeré činnosti, které děláte rukama, ať už v práci nebo doma.

Prevence zranění

S nárůstem Vaší fyzické síly, rostou také váhy, které zvedáte a spolu s tím také riziko zranění. Rukavice s omotávkou přes zápěstí drží zápěstí v přirozené poloze během celého provádění cviku a předejdete tak bolestivému natažení vazů v zápěstí, které Vás může vyřadit z tréninkového procesu i na několik týdnů.

Zlepšení výkonu

Nečekejte, že díky rukavicím budete bez dřiny najednou zvedat více. Nicméně určitý pozitivní vliv na výkon mají, a to díky pevnému a jistému úchopu břemene. S fitness rukavicemi budete mít pocit, jako byste měli činku přikovanou v ruce. Nedochází tak k protáčení rukou na čince, hrazdě atd. a výsledkem je preciznější provedení cviku a tím rychlejší nárůst síly.

Cena

A to nejlepší na konec. Opravdu kvalitní fitness rukavice pořídíte kolem dvou tří stokorun. Když si spočítáte, kolik vydáte ročně za permanentku do fitka či nějaké suplementy, tak zjistíte, že je to opravdu zanedbatelná položka, která má ovšem obrovský pozitivní efekt na Váš výkon a zdraví.

Zdroj náhledového obrázku: fitnessdk.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *