Pilates

Cvičení Pilates

Pokud chcete zlepšit zdravotní stav, začněte se cvičením Pilates. Cviky jsou vyvinuty tak, aby na tělo kladly co nejmenší zátěž. Pilates tedy může provozovat téměř kdokoli, v jakémkoli věku a na jakékoli úrovni fyzické kondice. Metoda Pilates je vhodná i pro těhotné ženy.

Cvičení Pilates – cíl

Metoda Pilates nabízí pro vaše tělo kompletní trénink. Neprocvičuje pouze hlavní svalové skupiny, ale i slabší, tedy méně používané svaly. Pilates cviky umožňují posílit a zformovat tělo a současně přitom rozvíjet správné dýchání, dobré držení těla, duševní koncentraci a soustředění. Pilates cviky zlepšují celkovou rovnováhu, koordinaci a ohebnost všech kloubů. Díky Pilates dosáhnete štíhlejšího vzhledu a vynikající postavy. Cviky vám pomohou zmírnit únavu a stres, vybudovat sebedůvěru a zvýšit pocit pohody. Cviků podle metody Pilates je celá řada a jsou velice rozmanité. Mohou být prováděny vestoje, vsedě i na podložce. Cílem je naučit se pohybovat správně a správným tempem.

Pilates cviky pro začátečníky

Pokud s Pilates teprve začínáte, buďte trpěliví. Zlepšení neucítíte hned, ale v průběhu několika lekcí, což by vás mělo motivovat k dalšímu cvičení. Motto zní: „Po deseti hodinách se budete cítit lépe, po dvaceti hodinách budete lépe vypadat, po třiceti hodinách budete mít nové tělo.“ (Joseph Pilates). Ze začátku je vhodné navštívit individuální nebo skupinové lekce, kde se dozvíte mnoho užitečných informací o metodě, a navíc vám kvalifikovaný lektor předvede, jak správně cviky provádět a jak u nich dýchat, což je velice důležité.

Kde cvičit Pilates

Lekce Pilates probíhají téměř ve všech městech. Pilates si v Praze můžete zacvičit například ve Studiu Yogata, v Aquapalace Praha, Studiu Fascinace, v Elixír studiu a mnoha dalších sportovních centrech. V Brně vám doporučujeme Cvičení Pilates například v Pro-Life Fitness, Fit studiu Eva nebo v Centru tance Brno. V Olomouci nabízí lekce Pilates ve Fitcentru Gambare Olomouc, Fitnescentru FunFit, Fitness Tribuna s.r.o. a Omega – centrum sportu a zdraví. Cvičit Pilates můžete i v pohodlí domova podle DVD. Zkusit můžete také domácí cvičení Portable pilates studio, které obsahuje pomůcky pro cvičení a návod v angličtině.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *