SONY DSC

Cvičení na stolech

Cvičení na rekondičních stolech je určeno těm z vás, kteří chtějí formovat své tělo bez zátěže jiných svalových skupin. Cvičením na strojích zhubnete, zpevníte si tělo a zlepšíte si fyzickou kondici. Posílíte páteř a ulevíte si od bolesti zad. Cvičení je vhodné také pro vás, kteří nemůžete provozovat běžné sporty kvůli zdravotním obtížím. Zlepší se vám látková výměna, zbavíte tělo škodlivých látek a eliminujete celulitidu.

Rekondiční stoly

Rekondiční stroje jsou sestaveny tak, že každý z nich se zaměřuje na určitou část těla. Aby bylo cvičení efektivní, musíte vystřídat každý ze strojů, na kterém budete cvičit po dobu 10 minut. Počet stolů v každém centru či studiu je jiný. Většinou je k dispozici 6 až 8 strojů pro formování těla. Cvičit můžete na amerických strojích Slender you, Slender life nebo Shapemaster. Cvičení na stroji není cvičení v tom pravém slova smyslu. Do pohybové aktivity se nezapojujete jen vy, ale také stroj, který vám pomáhá cvičit. Na stroji provádíte vždy daný cvik, ke kterému je stroj určen, takže posilujete pouze danou část těla a ostatní části nezatěžujete.

Funkce rekondičních strojů

Stoly fungují tak, že se ohýbají jeho různé části. Vy ležíte na stole a stroj pohybuje s danou částí těla, kterou posilujete. Každá fáze cvičení trvá 10 minut, takže zátěž je rovnoměrná, nepřetěžujete žádnou svalovou partii. Cvičení je účinné, přestože stroj pracuje za vás. Výhodou strojů je, že nezatěžují páteř, klouby ani kardiovaskulární systém, a navíc mají i masážní efekt. Na těchto stolech můžete cvičit i vy, kteří máte nějaká zdravotní omezení, nebo pohyb jako takový nemusíte.

Cvičení na rekondičních stolech

Stoly se zaměřují na posílení několika partií. Cvičení na stolech v Praze 6 nabízí studio Hošťálkova, kde máte k dispozici 6 rekondičních stolů. První stůl posiluje dolní končetiny. Formuje stehna, odbourává tuk i otoky a prokrvuje nohy. Druhý stůl se zaměřuje na břicho, stehna a bederní část zad. Třetí stůl má komplexní zaměření na pohyblivost nohou, zpevňuje boky, hýždě a posiluje spodní část zad. Čtvrtý stůl se zaměřuje na hýždě, boky, stehna a spodní část zad. Dále se na něm posilují pomocí činek paže, prsa a uvolní se napětí v šíji a ramenou. Pátý stůl je zaměřen na strečink. Uvolníte krční páteř a ramena, protáhnete paže a zpevníte hrudník. Na šestém stole relaxujete. Vibracemi uvolníte celé tělo, rozproudí se krev a uvolní se přebytečná voda.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *