Cordyceps: Vitální tonikum, které podporuje obranyschopnost

Cordyceps

Cordyceps se sice těžko vyslovuje, ale vypadá ještě hůře. Tento doplněk stravy je čím dál více známější, je cenný pro svůj vliv na zvýšení vitality organismu, zvýšení hladiny testosteronu a řadu dalších mimořádně pozitivních dopadů. Pojďme se na něj podívat trochu podrobněji.

Cordyceps / Housenice čínská

Vitalita je nejdůležitějším produktem na světě, ale také velmi zásadním faktorem pro samotného člověka. Nejen stroje k práci potřebují energii, ale i člověk je závislý na určité energii. Také proto se neobejdete bez ranní kávy. Každá látka, která alespoň v nepatrné míře přispívá k tomu, že se cítíte plní síly, je pro vás vhodná. Totéž platí i pro Cordyceps.

Přestože se nacházíme v pokročilé době, postupně se ohlížíme a učíme se od svých předků. Cordyceps je již po staletí součástí čínské medicíny, kde je hojně využíván. Právě z této asijské velmoci k nám do Evropy přichází většina vědění a v budoucnu se jistě dočkáme další využití substancí, které jsou před námi prozatím skryty.

Cordyceps 2
Foto: Pixabay

Dokáže zvýšit hladinu ATP

Adensintrifosfát je energetickou hodnotou a substrátem pracujících svalů. Je jedním z prostředníků, který zvyšuje pohyb a tvorbu svalů. Je to palivo našich svalů. Všechny procesy a výkony, které jsou realizovány do 10-15 sekund svalové práce. V podstatě pracují na předpokladu ATP. Cordyceps může v podstatě zvýšit schopnost vašeho těla produkovat ATP, což vám může pomoci zesílit vaši sílu. Takže osobní rekordy na sebe nenechají dlouho čekat.

Kromě ATP vám zvýší i testosteron

Není žádným tajemstvím, že jedním z nejvíce hormonů závislých na vývoji svalů, využití tuků a sexuální apetit je hormon testosteron. Tento mužský hormon je potřebný při zvedání závaží a mnozí jej doplňují různými přípravky. Cordyceps je jedním z nich. S vyšší hladinou testosteronu se budete nejen cítit lépe, ale můžete také zvýšit množství svalové hmoty, zvýšit svůj sexuální apetit a snížit množství tělesného tuku. To není špatný výsledek, že?

Cordyceps vám pomůže lépe využít kyslík

Cordyceps zvyšuje využití kyslíku. I když obvykle nesouvisí s wellness a silovým tréninkem, budete se cítit mnohem lépe během každodenního pohybu s vysokou intenzitou spalování tuků. V tomto smyslu jej začali využívat. Cordyceps u sportovců zvýšil využití kyslíku až o 50 procent. U starších pacientů užívajících Cordyceps došlo k devítiprocentnímu nárůstu výkonnosti při vysokých zátěžích.

Cordyceps 3
Foto: Pixabay

Houba Cordycepsu v jídelníčku sníží srdeční frekvenci, což vysvětluje, proč uživatelé říkají, že jsou schopni se připravovat tvrději a déle, když užívají Cordyceps. Jak je patrné z předchozích řádků, Cordyceps je mimořádně vhodný pro všechny druhy sportů. Cordyceps tedy pomáhá v rámci tvorby a využití ATP, zvyšuje vitalitu a zvyšuje anabolický hormon testosteron. Využijte tedy tento výjimečně zajímavý doplněk a posuňte svůj výkon kupředu.

Zdroje info: irecepty.cz, superionherbs.cz, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3909570/

Náhledové foto: Pixabay