Co způsobuje suché lokty a jak si pomoci

Suchá kůže na loktech i kolenou je nepříjemný problém, který se může objevovat hlavně sezónně. A to konkrétně v zimě, kdy jsou klouby namáhány suchým vzduchem, ale i v létě, kdy pokožku naopak vysušuje nadměrné sluneční záření. Podívejte se, co všechno stojí za problémy se suchými lokty a jak si co nejlépe pomoci.

Chemické produkty i horké koupele

Zdraví pokožky na loktech či jiných kloubech bývá o něco více ohrožené, protože v těchto místech není tolik mazových žláz, které produkují přirozené ochranné látky právě před vysušením. Za původce nebo problémy, které mohou stav suché pokožky na loktech ještě více zhoršovat, můžeme zařadit používání agresivní chemické kosmetiky. Dále suché pokožce nejenom na loktech, ale i všude jinde neprospívají horké sprchy a koupání, protože příliš teplá voda ještě více vysušuje a celkově narušuje přirozenou ochranou bariéru pokožky. Prospěšné rozhodně není ani chození do bazénu, protože chlór ve vodě je opět silným nepřítelem hydratované pokožky.

Mrtvé kožní buňky odstraňujte

Jedním ze způsobů, jak pomoci pokožce na suchých kloubech se zotavením je paradoxně odstraňování staré odumřelé kůže. Ta totiž brání přirozenému dýchání živé vrstvy buněk vespod a může být zdrojem pro množení nejrůznějších bakterií a patogenů. Odlupování staré kůže provádějte opatrně za mokra ve sprše. Využít můžete přírodní lufu, nebo jemné pečující peelingy.

Foto: Pixabay

Důkladně podpořte hydrataci

Suchá kůže na loktech a dalších kloubech je vizitkou nedostatečné hydratace. Na vině přitom může být i váš nedostatečný pitný režim, na kterém se proto snažte co nejvíce zapracovat. K tomu navíc přidejte i cílenou vnější hydrataci v podobě aplikace celé řady pečujících produktů. Mnohdy je nejlepší sáhnout po čistém přírodním složení, kdy vhodné jsou nejrůznější oleje. Doporučuje se například kokosový olej nebo bambucké máslo. Při výběru krémů a olejů si dávejte pozor na složení, aby nebylo plné nevhodných chemických látek, které by mohly pokožku ještě více dráždit.

Zdroj: https://www.rehabilitace.info/zdravotni/jak-na-suche-lokty-zkuste-toto/ a https://www.tetadrogerie.cz/clanky/krasa/telo/sucha-kuze-na-kloubech-pomohou-prirodni-i-mineral

Náhledové foto: Pixabay