Reishi náhled
30/04/2015
Kategorie: Tipy a triky

Co umí lesklokorka lesklá?

Jednou z význaných hub, které mají léčivé účinky, je lesklokorka lesklá. Houba, která má mnoho jmen (Reishi, Lingzhi, Ganoderma), pochází z Asie a je pravděpodobně nejstarší léčivou houbou, o které jsou dochovány informace. Již v 18. století, pokud chtěl někdo tuto houbu najít, musel prohlédnout i stovku stromů, než na některou narazil. Ani potom ale neměl vyhráno. Pokud by lesklokorku neodevzdal u královského dvora, vystavil se nebezpečí vězení, či dokonce popravy.

Reishi

Co je tedy na této houbě natolik fascinující, že již po staletí láká lidstvo? Už i vědecké výzkumy prokázaly, že Reishi obsahují celou řadu účinných látek, zejména polysacharidů. Mezi největší přednosti této houby patří její vliv na snižování hladiny cholesterolu a podpora krevního systému. Díky užívání lesklokorky a jejích výtažků totiž dochází k výraznějšímu vhánění kyslíku do krve. Tak také dochází k nápravě při poruchách cév a podobně.

Má rovněž blahodárné účinky na psychiku a působí proti stresu. Její účinky lze nejlépe přirovnat k účinkům námi známější houby – hlívy ústřičné. Mezi další plusy patří také zvyšování odolnosti vůči stresu.

Reishi má také protizánětlivé účinky a dosud u ní nebyly prokázány nežádoucí vedlejší účinky. Existuje mnoho druhů této houby a liší se i jejich příprava. Proto jsou na trhu zastoupeny především v podobě extraktů, kapek, či tablet, které obsahují léčivé látky Reishi.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *