Proteinová dieta

Potraviny, které by měly obsahovat dietní večeře

Pojem dietní večeře je pro mnohé z nás doslova odpudivý. Je to škoda, jelikož i rychlá večeře v duchu zdravé výživy může být opravdu kvalitní a vydatná. V každém případě si můžete maximálně pochutnat. Záleží pouze na tom, do jaké míry jste kreativní a dokážete si poradit se surovinami, které se řadí do zdravého životního stylu. I proto není od věci pokusit se přesně zmapovat, které hlavní součástí stravy by měla dietní večeře obsahovat a jakým se raději vyhnout. V našem malém přehledu se to jistě dozvíte…

Zelenina jako povinnost

Hlavní složkou jakékoli dietní večeře musí být zelenina, pokud možno v čerstvém stavu. Poslední sousloví je velmi důležité, jelikož taková smažená sterilovaná zelenina plná soli je v podstatě k ničemu. Zapomenout byste měli také na čerstvé a sušené ovoce, které obsahuje neskutečné množství sice přírodního, ale cukru. Do těla se vám tak dostává nadměrné množství energie, se kterou se nedokáže organismus poprat. Pozor i na banány a exotické ovoce, které je plné sacharidů.

Z nápojů je ideální voda

Důležitý je logicky i pitný režim. I večer si můžete dávat tekutin fakticky neomezeně. Mělo by se ale jednat o vodu anebo o maximálně zředěné ovocné šťávy. Výborný je i neslazený čaj. Zapomeňte na různé minerálky slazeného charakteru, anebo dokonce na šťávy z koncentrátu. Ty s umělým sladidlem si můžete někdy dopřát, ale je vhodnější se jim vyvarovat.

Zapomeňte na pečivo a sladkosti

Pokud chcete zhubnout a vaše večeře by měla odpovídat zásadám zdravého stravování, pak zapomeňte především na bílé pečivo. To tmavé je vhodné pouze v celozrnné variantě. Sladkosti jsou taktéž vyloučeny. Když si ale občas dopřejete kousek čokolády, rozhodně se nic světoborného nestane a vy neztloustnete. Důležitá je především míra. Vyvarovat byste se měli i alkoholu a kouření.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

2 komentáře

 1. Dr.Richard dietolog Odpovědět

  Vážený pane Radku, asi by jste se měl více zajímat o věci, o kterých píšete. Vaše téma „dietní večeře“ obsahuje jeden totální „blábol“ Pokud se opravdu zajímáte o zdravou večeři, v žádném případě nesmí obsahovat jakékoli ovoce. Z hlediska příjmů cukru je ideální konzumovat ovoce v dopoledních hodinách a zeleninu v odpoledních a večerních hodinách. Podle vašeho názoru by měl člověk brzo zaděláno na diabetes.

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Dobrý den,
   děkuji moc za upozornění. Máte samozřejmě pravdu.
   Textů bylo v tomto období dost, což ale není omluva.
   Článek jsem opravil.
   Radek Štěpán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *