Puerh
30/04/2015
Kategorie: Tipy a triky

Puerh čaj pomůže zhubnout

Puerh představoval v minulosti čaj, který se podával zejména v urozených kruzích na císařském dvoře. Jeho historie je velmi hluboká a sahá až do doby okolo narození Krista. Čaj v minulosti dle mnohých zdrojů mohli konzumovat pouze a jedině císaři. Tento čaj byl po dlouhá léta velmi vzácný a i na tuzemský trh se dostal za velmi dlouhou dobu. Jeho chuť je ryze specifická a rozhodně si jej můžete vychutnat nejen jako jedinečnou dobrotu, ale i jako prostředek, který vám může pomoct zhubnout. Podívejme se tedy na tento druh čaje podrobněji a představme si jeho účinky na lidský organismus.

Vyberte si konkrétní druh Puerh čaje

Mezi nejznámější Puerh čaje patří dva základní druhy. Jsou jimi Shu a Sheng. Prvně jmenovaný je v našich končinách poměrně známý, nicméně jeho jakost není taková, jaká by měla být. Mezi velmi kvalitní Puerh čaje patří varianta Sheng. Ta nabízí dokonalý chuťový zážitek. Samotná chuť se dá přirovnat k ovoci či medu. Hodně zajímavými druhy tohoto čaje jsou květový a bílý, nicméně u nás k sehnání fakticky nejsou.

Tradiční příprava čaje Puerh

Když si budete chtít uvařit tento čaj doma, nemusíte se bát nějaké extrémně náročné procedury. Hubnutí se zeleným čajem tohoto typu tak může být jednoduché. Na jednonálevový Puerh vám bude bohatě stačit0,5 litru vody, kterou je zapotřebí ohřát na 90 stupňů Celsia. Potřebovat budete celkem 5 lžiček čaje. Louhujte přibližně od 2 do 4 minut. Čím delší dobu bude louhování trvat, tím se stane chuť čaje intenzivnější.

Puerh a hubnutí

Když si budete zjišťovat jak na hubnutí, rozhodně se dočtete, že čaj Puerh jej může podpořit. Sám o sobě ale není přímo prostředkem, díky jehož pití byste vyloženě shazovali přebytečné kilogramy. Puerh dokáže nastartovat organismus a při správné stravě a dostatku pohybu umí pomoct. Funguje jako vynikající antidepresivum a dokáže eliminovat příznaky cukrovky či senné rýmy. Nejdražší čaje tohoto typu dokážou působit velmi rychle.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *