Co se stane, když sníte plíseň? Odpověď může být různá

Plíseň

Už jste si někdy ukrojili krajíc chleba a na poslední chvíli jste si všimli, že je plesnivý? Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdybyste tuto plíseň snědli? Může to být nebezpečné, nebo se jedná o banální problém, který nemusíme nijak řešit? Vždyť plísňové sýry přece jíme pořád… Bohužel odpovědi na tyto otázky nejsou vůbec jednoduché. Existuje totiž spousta druhů plísní, z nichž některé se dají konzumovat zcela běžně, aniž by nějak ublížili lidskému tělu, jiné jsou zase pro náš organismus příliš agresivní.

Jaká je reakce těla?

To, jestli vám po konzumaci plísně bude špatně (a nakolik), závisí na vašem zdravotním stavu – konkrétně na vašem imunitním systému. Člověk s naprosto normálně fungujícím imunitním systémem pravděpodobně nebude mít se zkonzumovanou plísní žádné problémy. Pokud jí tedy nesnědl příliš velké množství, což je další faktor, který může ovlivnit to, jak se budete po snědení plísně cítit. Funkce imunitního systému může být snížena u seniorů, lidí s chronickým onemocněním nebo obezitou.

Plísňový sýr

Foto: Pixabay

Vysoké množství snědené plísně

Pokud byste plísně snědli velké množství, mohlo by dojít k zanesení organismu toxiny. Typickými projevy je pak zvracení a bolesti břicha, bolest hlavy a zvýšená teplota. Toto může skončit dokonce i smrtí! Proto je vhodné plesnivé produkty vyhazovat co nejdříve. Nevyplatí se plíseň ani odkrajovat. Bohužel, existuje velké množství plísní a není jasné, jak jsou již v produktu rozptýlené. To, že je nevidíte, neznamená, že tam nejsou. Pokud objevíte plíseň, bez milosti vyhoďte celý produkt.

Alergie na plíseň

Zcela vážná situace nastává, když plesnivý produkt zkonzumuje alergik. Zde je namístě okamžitě zavolat lékařskou pomoc.

Zdroj: https://fithacker.ru/articles/chto-sluchitsya-esli-sluchajno-sest-kusok-produkta-s-plesenyu/

Foto: Pixabay