Co proti bolestem zad?

Záda

Bohužel v poslední době nás ovlivňuje náš životní styl – dlouhé sezení, stres a spěch – a může způsobovat mimo jiné i bolesti zad, které jsou velmi častým problémem. Buď u lidí, kteří mají příliš sedavé zaměstnání, nebo naopak u lidí s těžší fyzickou prací. Co tento neduh ovlivňuje? A jak s bolestmi bojovat?

Uzpůsobte si stůl

Jak bylo již řečeno, bolesti zad se týkají i lidí se sedavým zaměstnáním, kteří jsou většinu času stráveného v práci u stolu. Právě toto dlouhé sezení je jednou z příčin těchto bolestí zad. Je dobré tedy dodržovat jakousi „hygienu sezení“. Určitě je důležité dělat si přestávky a párkrát za čas si například dojít k oknu nebo pro kávu. Trošku si ztuhlá záda rozpohybovat a vypnout od práce. Stačí jen na několik minut. Dále určitě uzpůsobte váš pracovní stůlpracovní stůl, u kterého trávíte tolik času. Jak židle, tak stůl musí mít správnou výšku. Dále také v průběhu sezení měňte styl sezení a polohu.

Změňte banality

Bolesti zad mohou být způsobené také úplně banálními věci. Například taková obuv, I špatně zvolená obuv může stát za těmito obtížemi. Dále třeba nošení kabelek či používání velkého množství polštářů pod hlavou. Odstraňte tyto věci a záda (čtěte vy) se budou cítit lépe. Dalšími faktory mohou být věci jako prochladnutí, ale i kouření nebo nedostatek vitamínu B. Každý z těchto faktorů se dá poměrně snadno řešit, takže vaše potíže se zády mohou být jednou pro vždy vyřešeny.

Posilujte vaše tělo

Je však pravdou, že záda vás mohou bolet pořád. Co na to? Jediným východiskem je začít se starat o své tělo. Je důležitá dlouhodobá péče a regenerace. Například pasivní i aktivní odpočinek. Nějaké to cvičení na záda a v neposlední řadě i řešení problémů s poškozeným svalstvem a nervy v oblasti zad. Při tomto snažení vám pomůže například doplňování vitamínů B. Zejména pak B1, B6 a B12.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.