těhotenství

Co koupit do porodnice novopečené mamince?

Až půjdete do porodnice gratulovat novopečené mamince, nezapomeňte ji přinést velký pugét květin a plavací kruh. Květiny proto, že si to zkrátka zaslouží a plavací kruh zase z toho důvodu, že se na něm mamince po namáhavém porodu bude lépe sedět.

Než vám ale budou gratulanti stát kolem postele v porodnici a budou dělat přitroublé obličeje na právě narozené miminko, čeká vás ještě dlouhá cesta.

Aby šílenství okolo odjezdu do porodnice proběhlo pokud možno hladce, je dobré si připravit tašku alespoň dva týdny předem.

Štěstí přeje připraveným!

Je dobré se do porodnice připravit s větším předstihem, přeci jenom naše miminko má svou hlavu a na svět může přijít ve chvíli, kdy se mu to zrovna bude zdát, jako dobrý nápad, a to je pak už pozdě vysvětlovat mu, že ještě nemáte sbalenou tašku.

Proto buďte připravena! Jak se říká „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Až budete nečekaně sedět s kontrakcemi v autě, na cestě do porodnice, budete si plácat po ramenou, že jste si zabalila s předstihem. Ono tašku vám může zabalit i manžel, jenže narovinu!  Kdo je u porodu nervóznější? Maminka nebo nastávající tatínek. To byste pak v tašce mohla najít plno různých věcí, jen ne ty, které zrovna potřebujete.

Co si nesmíme zapomenout vzít do porodnice

Některé zasloužilé maminky možná pamatují doby, kdy jim v porodnici bylo vše k dispozici a s sebou si pro děťátko nemuseli vzít prakticky nic. Ty doby jsou už pasé a do porodnice si musíte vzít všechno vlastní.

Nepostradatelnou věcí, bez které se neobejdete, jsou jednorázové pleny. V některých nemocnicích je totiž vyžadují hned při příjmu rodičky. Dále přibalte oblečení pro hračky pro nejmenší miminko. Zvolte ty oblečky, které se budou lehce oblékat. Přeci jenom miminko po narození je velice křehké a menší, než si maminky po devíti měsících nošení v bříšku myslí. Složité zapínání a zbytečné ozdůbky by vám jenom přidělávali práci. Některé nemocnice nabízejí erární novorozenecké oblečení, to však nemá valnou pověst a příjemnější pro vás i miminko bude oblečení vlastní. Nezapomeňte také na zavinovačku. Prvorodícím maminkám může chvíli trvat, než se naučí manipulovat s křehkým, miniaturním tělíčkem. V zavinovačce bude zacházení s miminkem mnohem snazší, nemluvě ani o tom, že některé děti přímo vyžadují, aby byly pevně zavinuté. Cítí se tak totiž jako u maminky v bříšku a tedy mnohem bezpečněji. U nás, na portálu 4kids.cz naleznete veliký výběr zavinovaček. Velice kvalitní je například zavinovačka značky Babymoov, která poskytuje rychlé zavinutí dítěte ve čtyřech jednoduchých krocích.

Přibalte také dětskou kosmetiku. Kůže mimika po porodu je tenoučká a velice náchylná k vysoušení a alergiím. Vhodné jsou přípravky značky Hipp, které také nabízíme v našem sortimentu. Kosmetika Hipp disponuje bio kvalitou. Dětská kůže tedy nebude zbytečně drážděna chemickými látkami, které obsahují jiné konkurenční výrobky.

A konečně nesmíte zapomenout ani na sebe! Do tašky vměstnejte hygienické vložky, nejlépe ty z buničiny, které jsou extra savé a pomohou vám s hygienou po porodu. Přibalte také vložky do podprsenky pro kojící matky, třeba ty od značky Tomme Tippee, které také naleznete u nás. Nezapomeňte ani na krém na popraskané bradavky, budete ho potřebovat!

Všechny věci si dejte na jedno místo, kde je najdete i při překotném úprku do porodnice. Na porod se můžete stokrát připravovat a stokrát si přehrávat scénář odjezdu do porodnice, ale když přijde na věc, jde spíše o improvizaci. Pro dítě můžete i vyrobit hračku z papíru. Kromě věcí si připravte také konejšivá slova pro nastávajícího tatínka, bude je zřejmě potřebovat daleko více, než vy 🙂

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *