Choďte ráno na procházky! Můžete pocítit mnohé přínosy

Procházka

Procházky platí za nejpřirozenější pohyb, který si můžeme dopřát. Výhodou chůze je to, že to může dělat v podstatě každý – děti, dospělí i senioři. Chodit se dá kdykoli a kdekoli. Nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení. Chodit se dá v kteroukoli denní dobu, ale chodit na procházky ráno je podle vědců nejprospěšnější. Na procházku můžete vyrazit sami, s domácím mazlíčkem nebo kamarádem či partnerem. Tuto chvíli můžete využít také k poslechu oblíbené hudby. A jaké zdravotní přínosy ranní procházka přináší?

Procházky zvyšují úroveň vaší energie

Ranní procházky jsou prospěšné z toho důvodu, že ráno je nejchladněji z celého dne (nepočítáme noční hodiny). Takový chladný vzduch dokáže dělat zázraky! Pomůže vám vyčistit svou mysl, zvýšit bdělost a úroveň energie. Díky ranní procházce budete mít pocit svěžesti a omlazení po celý den!

Procházka

Foto: Pixabay

Můžete si zlepšit náladu

Procházky je možné vnímat jakou určitou formu meditace. Fyzická aktivita navíc pomáhá uvolňovat endorfiny, které jsou zdrojem naší dobré energie. Spolu se serotoninem, což je další hormon, který se při pohybu uvolňuje, dokážou taktéž zvýšit sebevědomí člověka. A to se hodí do jakéhokoli zaměstnání! Navíc tyto látky pomáhají zvládat stres, úzkost a deprese.

Něco pro zlepšení kognitivních schopností

Chůze pomáhá v prokrvení vašeho mozku, což zlepšuje vaše kognitivní schopnosti. Díky ranním procházkám se tak můžete začít lépe soustředit a zlepšit své kreativní myšlení. Kromě toho se můžete spolehnout na lepší paměť a efektivnější řešení problémů.

Procházky pro zdraví srdce a proti cukrovce

Procházky jsou prospěšné taktéž z toho důvodu, že zlepšují krevní oběh a snižují krevní tlak. Pravidelnými procházkami tak můžete předejít takovým obtížím, jako je nezdravá hladina cholesterolu v krvi a riziko infarktu a mrtvice. Chůze navíc pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, protože zvyšuje schopnost našeho těla reagovat na inzulín. Díky tomu se snižuje riziko vzniku cukrovky.

Posílení svalstva

Díky pravidelným ranním procházkám můžete posílit nejenom svaly nohou, ale také břišní svaly. Díky tomu zlepšíte své celkové zdraví, snížíte bolest kloubů a svalů.

Procházky vedou ke kvalitnímu spánku

Ranní procházky znamenají vystavit se přirozenému dennímu světlu. To udržuje váš přirození cirkadiánní rytmus (rytmus spánku a bdění), což v konečném důsledku napomáhá kvalitnějšímu spánku. Bude se vám lépe usínat a zůstanete spát bez probouzení až do rána.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/8-health-benefits-of-a-morning-walk-43935/post

https://www.webmd.com/a-to-z-guides/health-benefits-morning-walk

Foto: Pixabay