Cestovní pojištění
06/06/2017
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Celoroční cestovní pojištění: Jistota při dlouhodobějším pobytu v zahraničí

Podnikáte pravidelně pracovní cesty mimo Českou republiku nebo prostě milujete cestování a poznávání cizích zemí? Pak byste stoprocentně měli myslet především na vlastní bezpečnost a mít alespoň nějakou jistotu pro všechny případy. Standardní jednorázové druhy pojištění sice nabízejí mnoho výhod, nicméně při pravidelně se opakujících cestách vsaďte na efektivní celoroční cestovní pojištění. Co všechno brát v potaz při jeho výběru? Na to se soustředíme v následujících řádcích.

Vysoké pojistné limity jako základ

V první řadě se vyplatí vsadit na adekvátní limity pro pojistné plnění. Optimální je vyšší částka vztahující se k léčebným výlohám v zahraničí. Ta by se měla pohybovat klidně i okolo 6 000 000 korun. Jen letecký transport z některých vzdálených zemí může stát několik milionů korun. Zbytek byste v případě nižší stanovené sumy museli doplatit z vlastní kapsy. Součástí pojistky musí být také případné krytí nákladů spojené s technickou pomocí při záchranných akcích.

Eliminujte vlastní chyby a úrazy při sportu

Nikdy nevíte, kdy se vám podaří způsobit nějakou nepříjemnost. Chvilka nepozornosti v autě anebo někde jinde a škoda je na světě. Pokud ji způsobíte někomu jinému, může ji krýt i správné celoroční cestovní pojištění. Musí ovšem obsahovat pojistku odpovědnosti. Nezapomeňte se také informovat, zdali se pojistka vztahuje i ke sportům, jež budete v zahraničí provozovat.

Ostatní aspekty výběru celoročního pojištění

Určitě se zaměřte i na délku vycestování, na niž se konkrétní celoroční pojištění vztahuje. Optimální je doba překračující délku jednoho měsíce. Nezapomeňte ani na míru asistenčních služeb. Pokud jsou bez limitu, není co řešit. V neposlední řadě rozhoduje i cena pojištění. Proto si porovnejte několik produktů od různých pojišťoven. Například Union pojišťovna nabízí celoroční pojištění za cenu pojistky na 20 dnů.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *