Cestovní pojištění

Celoroční cestovní pojištění: Jistota při dlouhodobějším pobytu v zahraničí

Podnikáte pravidelně pracovní cesty mimo Českou republiku nebo prostě milujete cestování a poznávání cizích zemí? Pak byste stoprocentně měli myslet především na vlastní bezpečnost a mít alespoň nějakou jistotu pro všechny případy. Standardní jednorázové druhy pojištění sice nabízejí mnoho výhod, nicméně při pravidelně se opakujících cestách vsaďte na efektivní celoroční cestovní pojištění. Co všechno brát v potaz při jeho výběru? Na to se soustředíme v následujících řádcích.

Vysoké pojistné limity jako základ

V první řadě se vyplatí vsadit na adekvátní limity pro pojistné plnění. Optimální je vyšší částka vztahující se k léčebným výlohám v zahraničí. Ta by se měla pohybovat klidně i okolo 6 000 000 korun. Jen letecký transport z některých vzdálených zemí může stát několik milionů korun. Zbytek byste v případě nižší stanovené sumy museli doplatit z vlastní kapsy. Součástí pojistky musí být také případné krytí nákladů spojené s technickou pomocí při záchranných akcích.

Eliminujte vlastní chyby a úrazy při sportu

Nikdy nevíte, kdy se vám podaří způsobit nějakou nepříjemnost. Chvilka nepozornosti v autě anebo někde jinde a škoda je na světě. Pokud ji způsobíte někomu jinému, může ji krýt i správné celoroční cestovní pojištění. Musí ovšem obsahovat pojistku odpovědnosti. Nezapomeňte se také informovat, zdali se pojistka vztahuje i ke sportům, jež budete v zahraničí provozovat.

Ostatní aspekty výběru celoročního pojištění

Určitě se zaměřte i na délku vycestování, na niž se konkrétní celoroční pojištění vztahuje. Optimální je doba překračující délku jednoho měsíce. Nezapomeňte ani na míru asistenčních služeb. Pokud jsou bez limitu, není co řešit. V neposlední řadě rozhoduje i cena pojištění. Proto si porovnejte několik produktů od různých pojišťoven. Například Union pojišťovna nabízí celoroční pojištění za cenu pojistky na 20 dnů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *