Imunita

Tipy na posílení imunity

Mnoho lidí trpí sníženou obranyschopností své imunity. To má za následek mnoho nepříjemností. Nejviditelnějšími a nejvíce otravnými bývají častá banální onemocnění, jako jsou chřipky, virózy, různé záněty a tak podobně. Hlavně při příchodu jara nebo zimy (tedy na podzim a na konci zimy) pak lidé trpí těmito onemocněními. Jsou prostě náchylnější na infekce ze vzduchu či od jiných nakažených lidí. Jak naši imunitu vycvičit, aby se dokázala lépe bránit?

Pestrá strava

Vždyť to znáte! Ovoce, zelenina, vitaminy. Všechny tyto složky potravy jsou důležité. Velice dobrým nástrojem pro zlepšení a posílení imunity je také pestrá strava obecně. Strava musí obsahovat všechny aspekty, které imunitní systém těla potřebuje. Mezi hlavní pomocníky imunity patří například mořské ryby. Jsou v nich obsaženy důležité látky, minerály a živiny. Jde například o vitamin D, fosfor nebo omega-3 mastné kyseliny. Dále je například důležitý vitamin B a C. Z prvků například ještě draslík či hořčík a vápník.

Příliš hygieny škodí!

Pravdou je, že každodenní elementární hygiena je velice důležitá. Všeho moc však škodí. Nepatrné množství špíny všeho druhu dokáže také imunitu posilovat. Pokud totiž člověk přijde do styku s cizími látkami a bakteriemi, tělo začne tvořit protilátky. Výborným prostředkem zlepšení imunity může být pravidelný kontakt se zvířetem. Člověk se setkává s cizími bakteriemi zvířete a tělo si vytvoří ony protilátky.

Zajímavost: Víte, že koupel chodidel vám posiluje imunitní systém? Ke správné koupeli vám stačí opravdu málo.

Pohyb a chození ven

Častý pobyt venku je v něčem spojitý s minulým odstavcem. I zde se totiž pravidelně setkáváme s velkým množstvím všemožných bakterií a jiných patogenů. Imunita pak začne bojovat! Další dobrou radou může být pro vás otužování, které je také pozitivní. Důležitý je také pitný režim, díky kterému se častěji vyplavují z těla nezdravé látky. Naopak imunitě škodí alkohol a cigarety nebo například častý pobyt v přetopených prostorách a nadměrná fyzická zátěž.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *