Bylinky mohou pomoci i při hubnutí, když víte, jak na to!

Psyllium

Bylinky mohou prospět při celé řadě onemocnění. V případě hubnutí mohou pomáhat hned několikrát. Některé snižují chuť na sladké, jiné zrychlují metabolismus a další pomáhají udržovat pocit sytosti po jídle. Existují i takové, které tyto vlastnosti kombinují. Zde je krátký přehled těch, které vám mohou pomoci. Neočekávejte ale žádné zázračné účinky – bylinky mohou hubnutí podpořit, neudělají za váš ale všechnu práci!

Bylinky, které potlačují chuť k jídlu

Dojedli jste oběd a stále máte na něco chuť? Vaše jídlo pravděpodobně neobsahovalo všechny důležité živiny. Pokud chcete potlačit tuto nežádoucí chuť k jídlu, můžete sáhnout po bylinkách, které v tom pomohou. Jedná se o takové bylinky, které obsahují zejména vlákninu. Jedná se zejména o semínka a slupky jitrocele, které můžete koupit jako psyllium. Užívat ji můžete v sypké formě nebo ve formě granulí a tablet. Ty naplní žaludek a zajistí dlouhotrvající pocit sytosti, podporují trávení a usnadňují vyprazdňování. Podobně funguje také rostlina Amorphophallus konjac, garcinie kambodžská a některé další.

Skořice

Foto: Pixabay

Bylinky pro snížení vstřebávání tuků

Rostliny, které mají tuto vlastnost, obsahují kyselinu linolovou. Ta blokuje enzym zodpovědný za transport tuku do buněk těla, takže část tuku, který přijímáme potravou, se neuloží jako tuková tkáň. Tato část bude vyloučena z těla ven. Bylinky, po kterých sáhnout, jsou garcinie kambodžská. Podobné účinky má i látka chitosan (chitin). Tato látka se ale nesmí užívat dlouhodobě a často, protože může způsobit oční a kožní problémy. Omezuje totiž vstřebávání nenasycených mastných kyselin a ztěžuje tělu vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích.

Bylinky urychlující metabolismus

Jedná se o rostliny, které vykazují termogenní účinky. Díky tomu urychlují spalování tuků. Nejoblíbenější z této skupiny je kofein (obsažený v kávě, guaraně, černém i zeleném čaji). Stejným způsobem funguje také chilli paprička, černý pepř, zázvor, kurkuma, skořice, kopřiva, přeslička rolní, bříza bělokorá, libeček, pampeliška, řebříček a další. Kromě toho ovlivňují také tuky ve formě omega-3 mastných kyselin, jako je řepkový olej, sójový olej, olivový olej a mořské ryby.

Zdroje info:

https://synergiczni.pl/suplementy/ziola-i-suplementy-wspierajace-odchudzanie

https://www.bezhladoveni.cz/bylinky-na-hubnuti/

Foto: Pixabay