Bradavice můžete odstranit i doma. Vyzkoušejte propolis nebo tea tree oil

Bradavice

I když nejsou bradavice nebezpečné, na svém těle je nechceme. Obvykle totiž nevypadají příliš hezky. Zbavit vás jich může lékař, pomoci si ale můžete i sami. Než přistoupíte k odstraňování, měli byste si být jistí, že se nejedná o příznak vážného onemocnění. V případě, že je odstranění bradavice bezpečné, můžete si vyzkoušet některou z následujících metod (nebo jejich kombinaci), abyste se jich zbavili jednou pro vždy.

Tea tree oil na bradavice

Tea tree oil čili olej z čajovníku má antiseptické účinky. Dejte si pozor – je poměrně silný, takže jej nikdy nepoužívejte neředěný na kůži. Chcete-li se zbavit bradavice, smíchejte dvě lžičky vody s několika kapkami tea tree oleje. Namažte na bradavici a nechte zaschnout. Opakujte šestkrát až osmkrát denně.

Tea tree
Foto: Unsplash

Propolis ochrání před infekcí

Propolis je produktem včel. Jeho hlavní funkcí je ochrana před infekcí. Kromě toho má i antivirové a antibiotické účinky a podporuje obranyschopnost organismu. Na bradavice naneste asi dvě kapky propolisu (50%) a zakryjte vatovým tamponem. Zajistěte obvazem a nechte působit. Aplikujte dvakrát denně.

Ricinový olej je na krásu

Oblíbený olej Kleopatry je bohatý na antioxidanty a má antivirové vlastnosti. Stačí jej kápnout na bradavici a nechat zaschnout. Opakujte dvakrát až třikrát za den. Pokud vám jej trocha zbude, můžete jej použít na konečky vlasů – pomáhá proti jejich třepení.

Jablečný ocet ničí bradavice

Pokud se chcete zbavit bradavice, můžete použít i prostředek, který je velice levný. Postačí, když vatový tampon namočíte do jablečného octa a zajistíte ho obvazem. Takto nechte působit přes noc. Opakujte každou noc, dokud se bradavice nezbavíte.

Česnek, domácí lék na bradavice

Česnek je známý jako velice zdravá potravina. Má antimikrobiální vlastnosti a chrání před viry, bakteriemi a plísněmi. Použít jej můžete i v boji proti bradavicím. Stačí utřít stroužek česneku a přiložit na bradavici. Zajistěte obvazem a nechte působit několik hodin. Opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí.

Další použití pro banánovou slupku

Banánová slupka obsahuje enzymy užitečné v boji proti nežádoucím bradavicím. Několik minut masírujte bradavici vnitřní stranou banánové slupky. Na výsledky si budete muset počkat.

Jedlá soda, lék na bradavice

Jedlá soda je všestranným pomocníkem v domácnosti. Používáme ji na úklid, pečení i do přírodní kosmetiky. Bradavice vysušuje a ničí jejich strukturu, čímž je odstraňuje. Smíchejte trochu jedlé sody s vodou tak, aby vznikla hustá pasta. Tu naneste na bradavici a nechte zaschnout. Po chvíli působení smyjte teplou vodou.

Lepící páska zamezí přísun vzduchu

I bradavice potřebují dýchat. Pokud jim v tom zabráníme, můžeme se jich zbavit. Jak na to? Přelepte bradavici lepicí páskou a nechte působit. Za několik dnů bradavice zmizí. Její zbytky můžete odstranit pemzou.

Zdroje info:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7335473/

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-warts

Foto: Unsplash