Bolest v krku? Zkuste si pomoci použitím jablek a jiných potravin

Krk

Bolest v krku je zánět, který je možné vyléčit protizánětlivými potravinami. Tato nepříjemnost (pokud není doprovázena dalšími příznaky) nás sice neomezuje v pohybu, ovlivňuje ale náš hlas a schopnost se soustředit. Bolest v krku totiž způsobuje problémy s mluvením, polykáním a musíme na ni neustále myslet. Pokud ji chcete utlumit, můžete zvolit různé medikamenty – nebo sáhnout po některých z těchto potravin.

Jablka na bolest v krku

Jablka jsou lokální potravinou, která není příliš drahá. Přitom dokáže pomoci zachovat nebo navrátit zdraví. Jablka mají protizánětlivé účinky, obsahují vlákninu, vitamín C i antioxidanty. To je směs, která je velmi účinná proti bolesti v krku. Pokud žádné obtíže nemáte, doporučujeme jíst jedno jablko denně jako prevenci onemocnění. Pokud již nemocní jste, můžete i tak bojovat na podpoře imunity. Plátky jablek si můžete pokapat medem, získáte tak totiž účinnou kombinaci.

Onemocnění

Foto: Pixabay

S bolestí si poradí i med

Med je totiž také považován za velmi dobrého společníka, když se o vás pokouší chřipka a nachlazení. Už od dob minulých se používal jaké léčivý přípravek. Poradí si s celou řadou infekcí, a to jak virového, tak také bakteriálního původu. Na běžné nachlazení, rýmu a bolest v krku je ideální. Avšak obsahuje také cukr, který potlačuje imunitní systém. Takže jej používejte v omezeném množství.

Meloun Cantaloupe hydratuje

Tento žlutý meloun je dostupný celý rok. Z 90 % je tvořen vodou, což je velmi důležité. Při nemocech je totiž zapotřebí doplňovat tekutiny a dbát na dostatečný pitný režim. V melounu jsou navíc obsaženy důležitý elektrolyty, které pomohou udržovat hydrataci. Obsažené vitamíny C a A podporují imunitní systém.

Bílý jogurt je zdrojem bílkovin

Bílý jogurt je plný bílkovin i probiotických bakterií, které jsou prospěšné pro správnou funkci imunitního systému. Probiotické bakterie brání škodlivým bakteriím, aby se uchytily v našem těle. Navíc chladná a jemná textura umožňují konzumaci i přes bolest krku.

Zmrzlina chladí

Konzumace chladných jídel, jako je například jogurt nebo třeba zmrzlina pomáhají zklidnit bolest v krku. Dokonce mohou pomoci snížit i zánět v krku. Dejte si pozor ale na příliš sladké zmrzliny, které imunitní funkci naopak potlačují.

Zdroje info:

https://www.womenshealthmag.com/food/g28701695/what-to-eat-with-a-sore-throat/

https://zeny.iprima.cz/bojujeme-proti-nachlazeni/boli-vas-v-krku-10-lecivych-jidel-ktera-vam-pomuzou

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2943825/

Foto: Pixabay